کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
عمومی
1400/11/05 15:33
وزير نيرو در ششمين کنفرانس ملي فرهنگ سازماني مطرح کرد:

خدمت‌رساني بي‌وقفه به مردم در وزارت نيرو يک اصل است/ تمرکز بر احداث نيروگاه‌هاي تجديدپذير در کشور

وزیر نیرو با اشاره به اهمیت دو کالای اساسی آب و برق در زندگی روزمره، گفت: خدمت‌رساني بي‌وقفه و صادقانه صنعت آب و برق به مردم يک اصل بوده و وزارت نیرو با بهره‌گیری از فرهنگ جهادي، کارهاي عظيمي را در این زمینه در دست انجام دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی‌اکبر محرابیان" امروز سه‌شنبه در ششمين کنفرانس ملی فرهنگ سازماني با بيان اينکه اخيراً به‌منظور توسعه و نهادينه کردن فرهنگ سازماني در صنعت آب و برق، اقدامات قابل قبولي انجام شده است، برنامه‌محوري، مشارکت فردي و سازماني، فرهنگ ديجيتال، صيانت از منابع و محيط زيست، نگهداري و استفاده بهينه از تجهيزات و امکانات، شوق يادگيري، شايسته‌سالاري، تعامل با مردم و ذي‌نفعان، چابکي در ارائه خدمات و پيشتازي در مصرف بهينه آب و برق را به‌عنوان مولفه‌ها و معيارهاي اختصاصي فرهنگ سازماني در وزارت نیرو عنوان کرد.
محرابیان محوري‌ترين برنامه در وزارت نيرو را حمايت از انرژي‌های تجديدپذير دانست و صيانت از منابع و محيط‌زيست با تمرکز بر احداث نيروگاه‌هاي تجديدپذير متناسب با رشد تقاضا را به‌عنوان يک سياست اصلي برشمرد.
وزیر نیرو با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم به توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، گفت: با حمايت دولت از احداث نيروگاه‌هاي تجديدپذير مشکلات موجود از جمله کاهش منابع آبي کشور، سوخت‌هاي فسيلي و آلودگي محيط زيست مديريت خواهد شد.
وی با بیان اینکه در سازمان‌ها عادات، اعتقادات و باورها در واقع فرهنگ آن سازمان بوده و اين موضوع بحثي عميق و راهبردي است، اظهار کرد: نقش مديران، کارکنان و فرهنگ حاکم بر جامعه در فرهنگ سازمان تاثيرگذار بوده و "فرهنگ" با تغيير در هر يک از اين حوزه‌ها ارتقا و اعتلا پيدا مي‌کند.
وی با تاکيد بر بهره‌گيري از ويژگي‌هاي حاکم بر جامعه براي ارتقاي فرهنگ سازمانی، اظهار کرد: در تمدن ايراني و اسلامي نمونه‌ها و مولفه‌هاي خوبي مانند دفاع مقدس وجود دارد که امام خميني(ره) با بهره‌گيري از این فرهنگ ايراني، اسلامي و با اتحاد، يکپارچگي و بسيج مردم، آحاد جامعه را به يک قدرت واحد تبديل کرد؛ بنابراین امکان بهره‌گيري از این ویژگی‌ها در فرهنگ سازماني وجود دارد.
وزیر نیرو در پایان با اشاره به ضرورت توجه و اهتمام به فرهنگ جهادي در پيشبرد امور، خاطرنشان کرد: با فرهنگ جهادي کارهاي عظيمي در کشور انجام مي‌شود که همسو کردن فعالیت‌های اداري و عملياتي با اعتقادات قلبي و فرهنگي، انگيزه افراد را دوچندان مي‌کند.
  • خبرنگار:امیررضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر