کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/10/15 15:30

آب شیرین‌کن شهر چوئبده آبادان بهمن امسال وارد مدار می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: آب شیرین‌کن شهر چوئبده با ظرفیت 3 هزار متر مکعب در شبانه روز تا بهمن امسال وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

به ‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدرضا کرمی‌نژاد" در حاشیه بازدید از شهر چوئبده و این تاسیسات آب شیرین‌کن بیان کرد: تجهیزات تصفیه‌خانه و مخزن این دستگاه تهیه شده است و با ورود این دستگاه به مدار، مشکل تامین آب شرب شهر چوئبده و روستاهای اطراف برطرف خواهد شد.
وی با بیان اینکه اصلاح شبکه و تامین آب شرب شهر چوئبده و روستاهای اطراف در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: تامین آب این شهر اکنون از ایستگاه جمشید آباد آبادان با ظرفیت شبانه‌روز پنج هزار متر مکعب در حال انجام است.
مدیرعامل آبفای خوزستان در خصوص اصلاح و توسعه شبکه فاضلاب آبادان نیز گفت: پنج هزار میلیارد ریال اعتبار از ماده ۵۶ با پیگیری نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی برای اصلاح و توسعه شبکه فاضلاب آبادان در نظر گرفته شده است. این اعتبار از طریق فاینانس داخلی است و پیمانکار آن تا سه هفته دیگر انتخاب خواهد شد.
وی ادامه داد: با این اعتبار مشکل اساسی شبکه فاضلاب آبادان برطرف شده، ضمن اینکه اصلاح شبکه فاضلاب چوئبده و روستاهای اطراف نیز انجام خواهد شد.
گفتنی است، شهر چوئبده با حدود ۹ هزار نفر جمعیت در فاصله ۳۵ کیلومتری آبادان قرار دارد.
  • خبرنگار:راشین نجارپور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر