کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/10/14 08:14
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان خبر داد:

خسارت ۱۷ میلیارد ریالی سیلاب به تأسیسات آبرسانی شهرستان سیریک/ راه‌های دسترسی به محل حادثه خط انتقال آب مسدود است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان از وارد آمدن خسارت ۱۷ میلیارد ریالی به تاسیسات آبرسانی سیریک در پی بارش روزهای اخیر خبر داد.

به ‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "امین قصمی" با بیان اینکه منابع اصلی تولید شهرستان سیریک از دشت راونگ میناب است، افزود: در پی بارش‌های شدید در این منطقه، متأسفانه راه‌های دسترسی به محل خط انتقال ۴۰۰ میلی‌متری که دچار حادثه و خسارت شده مسدود است که در تلاش هستیم با بازگشایی معبر، اکیپ تعمیرات در محل حضور یافته و در کمترین زمان ممکن نسبت به تعمیرات اقدام نمایند.
وی خاطرنشان کرد: آب شهر سیریک نیز از شیرین‌سازی آب دریا تأمین می‌شود که با سرازیر شدن آب رودخانه‌های مجاور این شهر و گل آلود شدن آب دریا، تولید متوقف شده اما آبرسانی در جریان است.
به گفته مدیرعامل آبفای هرمزگان، مشترکان شهر سیریک دارای مخازن ذخیره مناسب هستند که با کمترین مشکل تا زمان آرامش دریا، آبرسانی انجام می‌شود.
قصمی با اشاره به خسارت ۱۷ میلیارد ریالی بارندگی به تأسیسات آبرسانی شهرستان سیریک، عمده این خسارت‌ها را در بخش منابع تولید و خطوط انتقال عنوان کرد.
لازم به ذکر است، با تعمیرات اساسی دو واحد آب‌شیرین‌کن در یک ماه گذشته، تولید و توزیع آب شهر سیریک پایدار شده و با راه‌اندازی آب‌شیرین‌کن زیارت و خط انتقال جدید از دشت‌های میناب، مشکل نوبت‌بندی آب این شهرستان مرتفع می‌شود.
  • خبرنگار:زهرا بیگلری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر