کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/08/05 16:52

شستشوی بیش از 90 پست برق در خوزستان برای مقابله با ریزگردها

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: در راستای پاکسازی و رفع آلودگی از شبکه، بیش از 90 پست برق و 300 زنجیره مقره شستشو شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید مهرداد بلادی موسوی" بیان کرد: با توجه به عبور از پیک بار شبکه و کاهش بار و امکان پذیر بودن مانور در شبکه، کار شستشوی تجهیزات پست های برق و خطوط با سرعت بیشتری در حال انجام است تا در آلودگی های زمستان پیش رو، شبکه دچار حادثه و خاموشی نشود.
وی افزود: با توجه به کاهش بارندگی ها احتمال وقوع ریزگردها افزایش پیدا کرده که خطری بالقوه برای آلودگی شبکه برق است و می تواند منجر به حادثه های ناخواسته ای بر روی تجهیزات شود.
معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: علاوه بر ریزگردها آلودگی‌های صنعتی در استان نیز برای تجهیزات برق خطرناک است و باید به صورت دوره‌ای شستشو داده شوند.
بلادی موسوی افزود: به همین دلایل برای حفظ امنیت شبکه کار شستشوی تجهیزات در حال انجام است و بر اساس اولویت و میزان آلودگی مناطق تجهیزات به وسیله گروه های عملیاتی شستشو داده می‌شوند.
معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ادامه داد: کار شستشوی تجهیزات با ماشین آلات و دستگاه های مقره شوی مجهزی که بعد از خاموشی های سال 95 در استان خریداری شده بطور مستمر در حال انجام است و با توجه به آلودگی هر منطقه ممکن است چند بار هم تکرار شود.
بلادی موسوی تصریح کرد: در تابستان به دلیل پرباری شبکه امکان شستشوی تجهیزات کمتر است و بعد از کاهش پیک بار علاوه بر بهینه‌سازی و آماده‌سازی شبکه برای تابستان سال آینده، شستشوی تجهیزات نیز انجام می شود که دارای هزینه زیاد و وقت بسیاری را نیز از گروه های عملیاتی می‌گیرد.

  • خبرنگار:حسن دهقاني
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر