کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/08/03 13:18
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قزوین خبر داد:

سرقت 6 میلیارد تومان تجهیزات شبکه برق استان قزوین از ابتدای سال

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین با اشاره به نگرانی‌های این شرکت، از سرقت 6 میلیارد تومان تجهیزات شبکه برق استان قزوین از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سعید بهادیوند چگینی" در این جلسه شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق که با حضور نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اعلام این خبر اظهار کرد: سرقت تجهیزات شبکه برق از دیگر نگرانی‌ها در شرکت توزیع نیروی برق است و از ابتدای سال تاکنون بیش از 6 میلیارد تومان از تجهیزات شبکه به سرقت رفته که هم موجب قطعی شبکه و هم آسیب به وسایل برقی مشترکان به‌ویژه مشترکان روستایی می‌شود و این پدیده به داخل شهر قزوین و حتی خیابان‌ها و معابر داخل شهر هم رسیده که نگران کننده است.
مدیرعامل شرک توزیع نیروی برق استان قزوین یادآورشد: در صورت دریافت و تخصیص اعتبارات لازم، این آمادگی درمجموعه برق استان وجود دارد که نسبت به اصلاح و بهینه سازی شبکه‌های فرسوده، رفع ضعف ولتاژ، جابجایی تیرها و پایه‌های برق به‌ویژه در روستاها در اسرع وقت اقدام شود.
بهادیوند چگینی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین چالش‌های شرکت توزیع نیروی برق مطالبات سنگین وصول نشده و کمبود اعتبارات است که اجرای طرح‌های توسعه و نوسازی را با مشکل مواجه کرده است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر بالغ بر 210 میلیارد تومان مطالبه از بخش‌های دولتی و خصوصی داریم که در صورت وصول آن می‌توانیم طرح‌‎های نوسازی شبکه فرسوده و افت و ضعف ولتاژ را برطرف کنیم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در تبیین مطالبات مورد اشاره، یادآورشد: 70 میلیارد تومان از مطالبات شرکت مربوط به صنایع استان به‌ویژه واحدهای فولادی، 50 میلیارد تومان بخش کشاورزی، 27 میلیارد تومان بخش عمومی، 28 میلیارد تومان بدهی مشترکین تجاری و 36 میلیارد تومان هم بدهی مشترکان خانگی است.
وی در ادامه گفت: کمبود اعتبارات موجب شده فرسودگی شبکه تداوم یابد و نتوانیم به‌سرعت این مشکل را برطرف کنیم که امیدواریم بدهکاران نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.
 درخواست پیگیری تبدیل وضعیت کارکنان برق توسط نمایندگان
بهادیوند چگینی خاطرنشان کرد: با کمک  نمایندگان استان مدت دو ماه است که مشکل اعتبارات جاری برای پرداخت حقوق کارکنان این شرکت برطرف شده اما مدتی است با گلایه و انتقاد نیروهای شرکتی برای تبدیل وضعیت روبرو هستیم که انتظار دارند در کنار تعیین تکلیف ایثارگران، این افراد هم شامل تغییر وضعیت شوند .
وی افزود: درخواست جابجایی نیروهای شهرستانی به مرکز استان هم از دیگر موارد مورد مطالبه همکاران است که موجب شده برای تامین نیرو در برخی مناطق از جمله شهرستان آوج با مشکل مواجه شویم.
  • خبرنگار:رویا پورعلی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر