کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/07/28 12:53
مدیرعامل برق حرارتی:

واحدهای گازی نیروگاه سبزوار سال آینده وارد مدار می‌شوند

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی گفت: واحدهای گازی نیروگاه سیکل‌ترکیبی سبزوار به ظرفیت 366 مگاوات سال آینده وارد مدار خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن طرزطلب" در جریان بازدید از پروژه نیروگاه سیکل‌ترکیبی 546 مگاواتی سبزوار با اعلام این خبر افزود: در راستای توسعه تولید برق در شرق کشور و پاسخگویی به رشد مصرف در منطقه خراسان‌رضوی، این مجموعه با برخورداری از دو واحد گازی 183 مگاواتی و یک واحد بخار 180 مگاواتی در حال ساخت است.
وی هزینه ساخت این نیروگاه را 290 میلیون یورو برشمرد و گفت: افزایش تولید و پاسخگویی به رشد فزاینده بار در شمال‌شرق کشور، بالا بردن راندمان نیروگاه و دستیابی به صرفه‌جویی سوخت حداقل 265 میلیون مترمکعب در سال برای هر واحد بخار از جمله اهداف اجرای این پروژه است.
طرزطلب با تاکید بر اینکه ایجاد زیرساخت‌های توسعه در شهرستان سبزوار به عنوان یکی از مناطق کمتر توسعه یافته شمال‌شرق کشور امری ضروری است، افزود: بدین منظور این نیروگاه با راندمان 55 درصد از جمله طرح‌های بزرگ و زیربنایی در حال انجام شهرستان سبزوار است که با تلاش تمامی عوامل اجرایی این طرح در تلاشیم تا واحدهای گازی آن سال آینده وارد مدار شود.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با اشاره به اینکه توربین و ژنراتور واحدهای گازی وارد مجموعه شده و بر روی فونداسیون مربوطه نصب شده است، گفت: پست برق، خط انتقال و بخش‌های ساختمانی واحدهای گازی از جمله مسیرهای بحرانی پروژه است که در تلاشیم تا در گام نخست بتوانیم موانع موجود برای تکمیل هر چه سریعتر واحدهای گازی نیروگاه را برطرف کرده و شاهد تولید برق این نیروگاه در سال 1401 باشیم.
نیروگاه سیکل‌ترکیبی سبزوار در کیلومتر 25 جاده سبزوار-شاهرود در زمینی به مساحت 40 هکتار در حال ساخت است.
  • خبرنگار:رسول صادقی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر