کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/07/24 14:28
طی هفته‌ اخیر رخ داد؛

شناسایی و كشف 41 دستگاه استخراج رمز ارز در شهر تبریز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، از شناسایی و کشف 41 دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال طی هفته‌ اخیر از نقاط مختلف شهر تبریز توسط همکاران این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عادل کاظمی" با بیان اینکه در کنار کشف‌های مراکز غیرمجاز بزرگ استخراج رمز ارز، روزانه دستگاه‌های غیرمجازی در واحدهای مسکونی و تجاری داخل شهر شناسایی و کشف می‌شوند، گفت: در راستای کاهش پیک بار شبکه و جلوگیری از خاموشی به سایر مشترکان و همچنین مقابله با انشعابات غیرمجاز، همکاران ما موفق شدند با گزارش مردمی و با حضور عوامل محترم پلیس امنیت اقتصادی یک مرکز استخراج غیرمجاز رمز ارز و کالای قاچاق ماینر را شناسایی و کشف کنند.
وی در تشریح این عملیات گفت: با گزارش‌های مردمی و هماهنگی با عوامل نیروی انتظامی و مراجع قضایی موفق شدیم 41 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز را از نقاط مختلف شهر تبریز کشف کنیم.
کشف‌های صورت گرفته به صورت موردی شامل 36 دستگاه در یک انشعاب در امور برق قراملک و 5 دستگاه در 3 انشعاب از سه منزل مسکونی در چهارراه عباسی، محله‌‌ی یوسف‌آباد و کوی روشن واقع در امور برق روشنایی بودند. توان مصرفی دستگاه‌های رمز ارز کشف شده 82 کیلووات بود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان از کشف و شناسایی بیش از 9 هزار ماینر از سال 98 تاکنون خبر داد.
  • خبرنگار:مهدی زنده‌رزم
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر