کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/07/22 16:54

بازدید وزیر نیرو از سامانه‌های خورشیدی عشایری/ تحویل 2450 سامانه خورشیدی به عشایر استان فارس تا پایان سال جاری

وزیر نیرو در ادامه برنامه سفر به استان فارس، از سامانه‌های خورشیدی عشایری بازدید کرد.

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "احمدرضا خسروی"، رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 1896 سامانه خورشیدی قابل حمل به عشایر استان فارس تحویل شده و 554 دستگاه دیگراز این سامانه‌ها نیز تا پایان سال جاری، تحویل خانوارهای عشایر غیور فارس خواهد شد.
وی افزود: در حال حاضر تمامی روستاهای بالای 10 خانوار استان از نعمت برق برخوردار هستند و تلاش می‌شود تا پایان سال جاری خانوارهای عشایر بیشتری از نعمت روشنایی برخوردارشوند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس ادامه داد: اعتبار هزینه شده برای این تعداد سامانه تحویل شده، بیش از 189 میلیارد ریال به طور تقریبی 90 درصد هزینه هر سامانه توسط دولت و 10درصد توسط متقاضی عشایری تامین شده و تمامی مراحل نیازسنجی، طراحی، الگوی ساخت و تعیین مشخصات فنی این سامانه تحت نظارت و راهبری دفتر برق روستایی شرکت توانیر و توسط کارشناسان و متخصصان این استان  انجام شده است.
گفتنی است، در این طرح هر خانوار عشایر با در اختیار داشتن یک پنل خورشیدی کوچک سبک و قابل حمل می‌تواند به راحتی برق مورد نیاز خود را برای روشن کردن چهار لامپ کم مصرف و شارژ انواع تلفن همراه، چراغ قوه و رادیو، تامین نماید.
  • خبرنگار:لیلا رحمان ستایش
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر