کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/07/21 13:12

کشف ۴۲۸ دستگاه رمز ارز غیرمجاز در خوزستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان، از کشف و ضبط ۴۲۸ دستگاه رمز ارز دیجیتال غیرمجاز از ابتدای شهریور تاکنون در خوزستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی خدری" گفت: این تعداد دستگاه رمز ارز دیجیتال با همکاری نیروی انتظامی، دستگاه قضایی، حراست و مشترکان توزیع برق در شهرستان‌های این استان کشف و ضبط شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در ادامه افزود: با شناسایی محل فعالیت‌های غیرقانونی در فواصل زمانی مختلف، ماموران و بازرسان اداره‌های برق شهرستان‌ها با هماهنگی مقام قضایی وارد عمل شده و دستگاه‌های رمز ارز غیرمجاز را در ۱۶ شهرستان کشف و ضبط کرده و متهمان را تحویل مراجع قانونی دادند.
وی در ادامه با اشاره به لزوم مدیریت مصرف به‌طور مستمر برای کاهش هزینه مصرفی برق گفت: تمام تلاش مجموعه صنعت برق ارایه خدمات مطلوب و جلوگیری از خاموشی‌ها است، اما متاسفانه عده ای در این شرایط به فکر سود بیشتر هستند و به تولید بیت کوین اقدام می‌کنند.
بر اساس این گزارش، از ابتدای فعالیت دستگاه‌های استخراج رمز ارز تاکنون چهار هزار ۹۲۶ ماینر غیرمجاز از سوی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در سطح این استان جمع آوری شده است.
گفتنی است دستگاه‌‌های ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه‌ ارزان، خسارت زیادی به شبکه‌ توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی‌ ناخواسته را سبب می‌شوند.
پول مجازی (بیت‌کوین) نیز پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

  • خبرنگار:رامین نیک‌فر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر