کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/07/19 10:21

مشکل افت فشار محلات بالا دست شهر "کرند غرب" حل شد

سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان دالاهو، از حل شدن مشکل افت فشار محلات کهریز، زرده و سیصد دستگاه شهر کرند غرب خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی آزادی نیا" در این خصوص اظهار کرد: قرار گرفتن محلات کهریز، زرده و سیصد دستگاه فاز دو در نقاط مرتفع شهر از یک سو و کاهش سطح منابع تامین آب شهرستان از سوی دیگر این محلات را با افت فشار و قطعی آب مواجه ساخته بود.
وی افزود: شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه و امور آبفای شهرستان جهت رفع این مشکل توانست با کمک باغداران شهر دو حلقه چاه متعلق به آبیاری باغات را به مدت ۶ ساعت در شبانه روز به شبکه توزیع آب شهر متصل کند.
آزادی نیا در خصوص این عملیات گفت: با انجام عملیات اتصال چاه به مخزن ذخیره سیصد دستگاه و کهریز همچنین تجهیز مخزن با نصب الکتروموتور ۳۷ کیلووات و پمپ شناور ۳۴۵ —۴طبقه مشکل افت فشار محله‌های سیصد دستگاه فاز دو و کهریز تا حدودی برطرف شد.
وی همچنین از رفع مشکل افت فشار محله زرده با مدیریت فشار شبکه توزیع آب خبر داد و تصریح کرد: همکاران ما در این امور با تنظیم فشار و توزیع صحیح آب مشکل افت فشار محله زرده را تا حد ممکن مدیریت کردند.
سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان دالاهو گسترش فرهنگ صحیح مدیریت مصرف آب در جامعه را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: استفاده از آب شرب برای مصارف غیر شرب سبب افت فشار در شبکه توزیع آب خواهد شد، لذا از مردم شهرستان درخواست داریم با مدیریت بهینه مصرف آب همکاری لازم را با امور آبفای شهرستان داشته باشند.
  • خبرنگار:علی مرادی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر