کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1400/07/06 14:10

بازسازي و آبگيري 2 بند انحراف آب کشاورزی در شهرستان آستارا

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای گیلان از تکمیل، بازسازی و آبگیری بندهای انحرافی میکائیل و باباحسن در شهرستان آستارا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ابراهیم اصلاحی" با اعلام این خبر گفت: در رودخانه ملاهادی شهرستان آستارا به دلیل سیلابی بودن رودخانه و لغزش دیواره خاکی، دیوار بتنی موجود در محل بند انحرافی میکائیل واژگون و دریچه فلزی سردهنه آن به کلی تخریب شده بود.

وی افزود: به جهت حفظ دیواره خاکی و ترمیم سردهنه موجود، دیوار حفاظتی بتنی احداث و خاک‌های ریزشی نیز برداشت شد.

اصلاحی ادامه داد: در لوندویل آستارا نیز بندانحرافی باباحسن طی سالیان گذشته به مرور دچار فرسایش شده و در سیلاب‌های اخیر خسارات جدی در قسمت حوضچه آرامش و پایین دست آن هم کاملا دچار تخریب و آب‌شستگی شده بود.

معاون طرح و توسعه آب منطقه‌ای گیلان در خصوص پروژه انجام شده در راستای بازسازی و آبگیری بندهای انحرافی میکائیل و بابا حسن گفت: در بند انحرافی میکائیل احداث دیواره حفاظتی از جنس بتن مسلح در ساحل راست رودخانه به طول 50 متر و ارتفاع 5 متر و اصلاح مقطع رودخانه از طریق برداشت قوس داخلی رودخانه و در بند انحرافی باباحسن لوندویل نیز ترمیم قسمت تخریب شده بند بتنی موجود با استفاده از سنگ لاشه غرقاب در ملات ماسه و سیمان، اجرای پوشش بتن مسلح و احداث حوضچه بتن مسلح در ادامه بند انحرافی موجود انجام شده است.

اصلاحی در پایان اعلام داشت: بازسازی و آبگیری بندهای انحرافی میکائیل و باباحسن شهرستان آستارا به اتمام رسید و در مدار بهره برداری قرار گرفته‌اند.

  • خبرنگار:مهدی لطفی چهارده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر