کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/05/10 16:41

اجرای تاسیسات فاضلاب 25 روستا در استان اصفهان

مدیرعامل آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: برای اولین بار، اجرای تاسیسات فاضلاب 25 روستا در فلاورجان به منظور ارتقای سطح سلامت و بهداشت عمومی و حفظ محیط زیست از آلودگی عملیاتی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هاشم امینی" در خصوص اجرای تاسیسات فاضلاب در روستاهای فلاورجان اظهار کرد: با انعقاد قرارداد سرمایه گذاری بیع متقابل در مرداد سال 1397 و الحاقی آن در اسفند 1399 با شرکت ذوب آهن اصفهان، مقرر شد اجرای تاسیسات فاضلاب در روستاهای فلاورجان (شرودان، کروچ، خیرآباد، دشتلو، بندارت، دارافشان، قلعه‌میر، اسفهران، کارویه، طاد، سهروفیروزان، نرگان، کاویان، مهرنجان‌اتراک، قلعه مهرنجان، جیلاب، محمدیه، زفره، بوستان، بجگرد، شمس‌الدین، اردال و صفی‌آباد، فیلورجان، چمرود) عملیاتی شود.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان اصفهان اجرای تاسیسات فاضلاب در روستاها را عاملی در کاهش آلاینده‌های زیست محیطی برشمرد و اضافه کرد: برای اولین بار در کشور اجرای تاسیسات فاضلاب 25 روستا در فلاورجان به منظور ارتقای سطح سلامت و بهداشت عمومی و حفظ محیط زیست از آلودگی عملیاتی شد.
وی با بیان این که به دلیل مجاورت فلاورجان با رودخانه زاینده رود، احداث تاسیسات فاضلاب در روستاهای آن ضروری است، خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از آلودگی آب های سطحی و زیرزمینی تاسیسات فاضلاب در روستاهای فلاورجان در دستور کار قرارگرفت که این مهم با سرمایه گذاری بخش خصوصی امکان پذیر شد.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در حال حاضر از 97 کیلومتر شبکه فاضلاب در روستاهای  شرودان، کروچ، خیرآباد، دشتلو، بندارت، دارافشان، قلعه‌میر، اسفهران، کارویه، طاد، سهروفیروزان، بیش از 53 کیلومتر آن اجرا شده و به پیشرفت فیزیکی 55 درصدی رسیده است.
وی افزود: در آینده اجرای شبکه فاضلاب در بقیه روستاها در فلاورجان عملیاتی می‌شود و همچنین به دنبال آن هستیم تا با اخذ مجوز برای ردیف دار کردن شبکه فاضلاب شهرهای کلیشاد، سودرجان، پیربکران و قهدریجان از اعتبارات دولتی هستیم.

سرمایه گذاری 419 میلیارد تومانی ذوب آهن در احداث تاسیاست فاضلاب روستایی استان اصفهان
امینی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیشرفت فیزیکی 95 درصدی شبکه فاضلاب در ایمانشهر افزود: با اجرای 6 کیلومتر شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب در مینادشت و اشترجان، نصب انشعابات فاضلاب برای متقاضیان این منطقه در دستور کار قرار گرفته است.
همچنین "سید ناصر موسوی لارگانی" نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مصوبات شورای عالی آب مبنی بر استفاده از پساب در صنایع است، افزود: ذوب آهن اصفهان به منظور حفظ و احیای زاینده رود، حفاظت از محیط زیست و تامین آب پایدار برای صنعت اقدام به سرمایه گذاری برای جمع آوری، تصفیه و انتقال پساب روستاهای شهرستان فلاورجان به این شرکت کرده است.
وی به امضای نخستین قرارداد بیع متقابل بین شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و ذوب آهن برای اجرای تاسیسات فاضلاب شهر ایمانشهر و 11 روستای فلاورجان در مرداد 1397 اشاره کرد و افزود: خوشبختانه پس از گذشت سه سال از این قرارداد، کار احداث شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب در بسیاری از این روستاها به پایان رسیده است.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی از سرمایه گذاری 419 میلیارد تومانی شرکت ذوب آهن اصفهان برای احداث و جمع آوری شبکه فاضلاب ایمانشهر و 25 روستای شهرستان فلاورجان خبر داد.
  • خبرنگار:سميرا خدري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر