کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/05/06 09:35

آغاز بهره‌برداری از آزمایشگاه میکروبی و شیمیایی آب در بابلسر

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آب فاضلاب مازندران، از آغاز بهره‌برداری آزمایشگاه میکروبی، شیمیایی و فیزیکی آب در امور آبفای بابلسر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی معزی" در این رابطه اظهار داشت: با توجه به توریستی بودن شهرستان بابلسر و جمعیت عظیم مشترکان شناور در این منطقه و نیاز مبرم به آزمایشگاه مجهز آب، از ابتدای مرداد ماه سال جاری آزمایشگاه میکروبی، شیمیایی و فیزیکی آب با تحت پوشش قراردادن شهرها و روستاهای بابلسر، بهنمیر، هادی شهر و فریدونکنار به بهره‌برداری رسیده و در آینده نزدیک شاهد افتتاح این پروژه خواهیم بود.
وی با اشاره به وجود آزمایشگاه فاضلاب از گذشته در شهرستان بابلسر، اعتبار صرف شده برای پروژه آزمایشگاه آب در این شهرستان را 850 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: اکنون با راه‌اندازی آزمایشگاه آب در بابلسر، آزمایشگاه کنترل کیفیت آب در این شهرستان تکمیل شده است.
معزی با اشاره به ارتباط نزدیک صنعت و دانشگاه با آزمایشگاه‌های آب و فاضلاب در بابلسر و نیز استقرار دانشگاه بابلسر در منطقه با رشته‌های مرتبط با صنعت آب و فاضلاب، این پروژه را گامی استوار در راستای پیشرفت مسائل تحقیقاتی مرتبط با صنعت دانست و اظهار امیدواری کرد وجه مشترک صنعت و دانشگاه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
  • خبرنگار:بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر