کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/01/18 09:57
در سال گذشته؛

326 کیلومتر شبکه برق فشار ضعیف در هرمزگان نوسازی شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: در سال گذشته 326 کیلومتر شبکه فشار ضعیف اصلاح و نوسازی شد که کاهش یک مگاواتی تلفات انرژی را در پی داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هاجر عبدی" در دیدار با جباری نماینده مردم غرب استان در مجلس شورای اسلامی و شیبانی فرماندار بندرلنگه افزود: سرعت فرسودگی شبکه در مناطق ساحلی استان بسیار زیاد است که این موضوع باعث کاهش عمر مفید تاسیسات برق‌رسانی می‌شود. درحال‌حاضر عمر شبکه توزیع برق در مناطق نزدیک به دریا یک سوم سایر مناطق است.
وی اضافه کرد: خوشبختانه در سال گذشته با اجرای مانورهای جهادی اصلاح شبکه، بخش عظیمی از شبکه فرسوده غرب استان نوسازی شد که تاثیر زیادی در پایداری شبکه برای تابستان امسال دارد.
عبدی با اشاره به افزایش مصرف برق در ۱۵ روز نخست امسال گفت: در این مدت مصرف برق حدود ۷۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته که درصورت تداوم این میزان رشد برای تابستان امسال نگران کننده است.
وی در ادامه اظهار داشت: بسیاری از پروژه‌های شرکت توزیع برق استان از محل وصول مطالبات تامین می‌شود، به همین منظور و برای افزایش میزان وصول هزینه‌های برق مصرفی، چندین مانور وصول مطالبات با هدف راهنمایی و تشویق مشترکان به پرداخت هزینه برق مصرفی اجرا شده است.
  • خبرنگار:سیدیعقوب حسینی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر