کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/01/17 16:24
همزمان با نخستین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال 1400؛

788 پروژه برق‌رسانی در استان خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید

در اولین پویش سراسری #هرهفته_الف_ب_ایران که با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، 788 پروژه استانی که در نیمه دوم سال 99 در سطح خراسان جنوبی اجرا شده است، افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی دادگر" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی در حاشیه این مراسم از بهره‌برداری از 788 پروژه استانی که در نیمه دوم سال 99 اجرا شده‌اند، خبر داد و اظهار داشت: پروژه‌های مذکور در محورهای تامین برق، اصلاح و بهینه سازی شبکه‌های شهری و روستایی، طرح های کاهش تلفات، توسعه و بهبود سیستم های روشنایی معابر، مدیریت مصرف و تعویض کنتور بوده است.
دادگر با اشاره به برگزاری پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با هدف افزایش سطح امیدواری مردم و اعتماد سازی بین مردم و وزارت نیرو اظهار داشت: طرح‌ها و پروژه‌های وزارت نیرو در دو قالب و محور "ساخت و سازها" و "ساز و کارها" هر هفته برگزار می‌شود.
دادگر افزود: در سال 1400 نیز در ادامه برنامه‌های این پویش و به برکت نامگذاری سال جدید به‌نام "سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" همزمان با سراسر کشور از 788 پروژه در استان بهره‌برداری شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات وسیع انجام شده در حوزه خدمات صنعت برق استان اظهار داشت: برای طرح‌های مذکور اعتباری بالغ بر 28 میلیارد و 900 میلیون تومان هزینه شده است.
وی بهره‌برداری از 147.3 کیلومتر پروژه تبدیل سیم به کابل خودنگهدار در استان را از مهمترین پروژه‌های مورد افتتاح و بهره‌برداری عنوان کرد و افزود: از ابتدای شهریور ماه تا پایان سال 99 بالغ بر 147 کیلومتر از شبکه‌های سیمی در استان با هزینه‌ای بالغ بر 11 میلیارد و 700 میلیون تومان به شبکه کابل خودنگهدار تبدیل شد.
دادگر کمک به حفظ محیط زیست، کاهش میزان تلفات در شبکه‌های توزیع، افزایش قابلیت اطمینان شبكه در مقابل شرایط جوی و اتفاقات ناشی از برخورد اشیای خارجی، افزایش ایمنی هنگام کار روی شبکه برق‌دار، کاهش انرژی توزیع نشده و افزایش رضایتمندی مشترکان را از مزایای اجرای این طرح برشمرد و عنوان کرد: با تبدیل 147 کیلومتر شبکه سیم به  کابل خودنگهدار، تلفات به میزان 400 هزار کیلووات ساعت کاهش یافته و از خسارت و شاخه زنی حدود 30 هزار اصله درخت در مسیر شبکه‌های توزیع جلوگیری شده است.
دادگر افزود: تا کنون حدود 31 درصد شبکه‌های فشار ضعیف استان معادل 1600 کیلومتر به کابل خودنگهدار تبدیل شده است.
وی ابراز امیدواری کرد با جذب اعتباررات مود نیاز در سال 1400 نیز برنامه‌های توسعه و ترمیم و تبدیل شبکه سیم به کابل خودنگهدار طبق برنامه‌ریزی پیش‌بینی شده ادامه پیدا کند.
  • خبرنگار:علی رفیعی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر