کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/12/26 11:45
در چهل و پنجمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

​2 تصفیه‌خانه آب و فاضلاب در استان گیلان افتتاح شد/ بهره‌مندی ساکنان 14 شهر و 197 روستای استان از آب تصفیه‌‌شده

دو پروژه تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان و تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر صومعه‌سرا در استان گیلان با اعتبار 166 میلیارد تومان با دستور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و در قالب چهل و پنجمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز "حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی" رئیس جمهور دو پروژه تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان و تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر صومعه‌سرا در استان گیلان را با اعتبار 166 میلیارد تومان به بهره‌برداری رساند.
پروژه تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان با دو واحد به ظرفیت تصفیه آب هر واحد 3 مترمکعب در ثانیه و در مجموع 6 مترمکعب در ثانیه از پروژه‌های افتتاح شده امروز است که با بهره‌برداری از آن در شرایط فعلی 14 شهر رشت، خمام، بندرانزلی، سنگر،‌ سياهکل، لاهيجان، رودبنه، آستانه‌اشرفیه، لنگرود، کياشهر، کومله، شلمان، اطاقور و چاف‌و‌چمخاله را با جمعیت تحت‌پوشش یک میلیون و 851 هزار نفر و 197 روستای واقع در مسیر خط‌ انتقال با جمعیت تحت‌پوشش 202 هزار نفر از آب تصفیه‌‌شده بهره‌مند می‌کند.
پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر صومعه‌سرا در استان گیلان نیز با اعتبار سه میلیارد تومان و ظرفیت 200 مترمکعب در شبانه روز جمعیتی حدود یک هزار و 200 نفر را پوشش می‌دهد.
  • خبرنگار:لیلا علیزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر