کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
عمومی
1399/12/25 08:07
با همکاری یونسکو و وزارت نیرو صورت می‌گیرد؛

برگزاری جشنواره فیلم 100 ثانیه‌ای «آب و انرژی» در خرداد سال آینده/  جایزه 1000 دلاری برای فیلم برتر

نخستین جشنواره منطقه‌ای فیلم‌های 100 ثانیه‌ای «آب و انرژی» خرداد سال آینده با جایزه 1000 دلاری برای فیلم برتر برگزار مي‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اين جشنواره به ميزباني وزارت نيرو و يونسكو روز 15 ژوئن 2021 / 25 خرداد 1400 همزمان با روز جهانی محیط زیست در سه حوزه‌ مستند، داستانی و انیمیشن برگزار خواهد شد.
محورهای این جشنواره که با شعار 100 ثانیه برای آب و انرژی و با همکاری دفتر منطقه‌ای یونسکو و وزارت نیرو برگزار می‌شود شامل «ارزش زیست‌محیطی آب و انرژی»، «ارزش اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آب و انرژی»، «تغییر اقلیم، آب و انرژی»، «نقش رسانه در آموزش و مدیریت مصرف بهینه آب و انرژی» و «دسترسی به آب سالم و انرژی پایدار» است.
آگاهی بخشی درخصوص اهمیت مدیریت مصرف آب و انرژی در جهت حفظ محیط زیست، تبیین نقش بهره‌برداری بهینه از منابع آب و انرژی در توسعه پایدار، ترغیب جامعه به مدیریت مصرف آب و انرژی در زمان بحران‌های فراگیر، آشنایی با نحوه تولید، انتقال و توزیع انرژی و آشنایی با نحوه جمع آوری، استحصال، فرایند انتقال، تصفیه و توزیع آب اهداف جشنواره را شامل مي‌شود.
در سه بخش مستند، داستانی و انیمیشن براي رتبه نخست، تندیس جشنواره و مبلغ 1000 دلار به بهترین فیلمساز خارجی یا معادل ریالی آن برای فیلمساز ایرانی اختصاص يافته است.
براي رتبه دوم نيز تندیس جشنواره و مبلغ 700 دلار به فیلمساز خارجی یا معادل ریالی آن برای فیلمساز ایرانی و براي رتبه سوم هم تندیس جشنواره و مبلغ 300 دلار به فیلمساز خارجی یا معادل ریالی آن برای فیلمساز ایرانی در نظر گرفته شده است.
علاقه‌مندان و فیلمسازان به منظور شرکت در جشنواره «آب و انرژی» تا 31 فروردین‌ماه 1400 فرصت دارند آثار خود را از طریق وب‌سایت جشنواره به نشانی www.100-we.com  ثبت كنند.
  • خبرنگار:امیررضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر