کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/12/24 09:43
گزارشی از وضعیت اجرای طرح برق امید در کشور؛

كاهش 6.1 درصدي مشتركان پرمصرف از ابتداي اجراي طرح "برق اميد"

بررسي آمار توانیر بيانگر كاهش 6.1 درصدي مشتركان پرمصرف در بازه زماني آبان تا 12 اسفندماه سال جاري نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بر اساس داده‌هاي استخراج شده از سامانه‌هاي جامع خدمات مشتركان شركت‌هاي توزيع برق، از ابتداي آغاز طرح برق اميد در آبان سال جاري، 63 ميليون و 776 هزار و 808 قبض خانگي صادر شده است.
اين آمار نشانگر آن است كه 22.87 درصد از قبوض صادر شده در سطح مشتركان كم مصرف، 48.02 در بخش الگوهاي خوش مصرف و 29.10 از قبوض صادر شده در سطح الگوهاي پرمصرف قرار گرفته‌اند.
بررسي اين آمار نشانگر كاهش 6.1 درصدي مشتركان پرمصرف در بازه زماني آبان تا 12 اسفندماه سال جاري نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.
اين آمار همچنين بيانگر آن است كه تعداد مشتركان كم مصرف در اين بازه زماني 4.6 درصد و قبوض خوش مصرف 1.5 درصد رشد داشته است.
بر پايه اين گزارش، طرح برق اميد، با هدف نهادينه سازي فرهنگ مصرف بهينه برق در بخش خانگي در سال 1399 به تصويب هيئت وزيران رسيده است. تغيیر نگرش مصرف كنندگان «بخش خانگي» به استفاده صحيح از منابع انرژي و حفظ محيط زيست با استفاده از ساز و كارهاي تشويقي و بازدارنده، از اهداف اصلي اين طرح است. در اين طرح مشتركان به سه دسته مشتركان كم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسيم مي‌شوند که براي هر دسته متناسب با منطقه جغرافيایي، الگوي مصرف برق تعيين شده است. مشتركان برق به تناسب مشاركت در اين طرح از مزاياي تشويقي شامل تخفيف تا 100 درصد تعرفه برق بهره‌مند مي‌شوند.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر