کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/12/18 09:34

میانگین مصرف آب البرز 70 لیتر بیشتر از شاخص جهانی

مدیرعامل آبفای البرز گفت: در حالی که استاندارد جهانی مصرف آب 150 لیتر برای هر نفر است، میانگین مصرف در استان البرز حدود 220 لیتر در شبانه‌روز است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ذوالفقار مهدی‌زاده" افزود: کشور ما، جزو اقلیم خشک دنیا بوده و بارش متوسط جهان و تبخیر در کشور ما 2 برابر تبخیر در جهان است.

وی افزود: با نزدیک شدن به پایان سال و آغاز نوروز باستانی و انجام سنت حسنه شست‌و‌شو و خانه تکانی از سوی خانواده‌ها، همه ساله شاهد رشد ناگهانی مصرف آب هستیم، این درحالی‌ست که طی یک سال گذشته برای مقابله با کرونا 10 درصد به حجم مصرف آب نسبت به سال‌های گذشته در استان اضافه شده است.

مدیرعامل آبفای البرز با تاکید بر مدیریت مصرف به جای مدیریت تولید افزود: مشکل کمبود آب استان البرز به واسطه مهاجر پذیر بودن آن، همیشگی است و به همین دلیل دو طرح بزرگ احداث واحد سوم تصفیه‌خانه رجایی شهر و طرح ابتکاری و جایگزینی تصفیه‌خانه آب شماره 3 کرج(به‌صورت موقت) با مجموع 750 لیتر برثانیه درحال اجراست تا تابستان سال آینده با کمترین مشکل مواجه شویم، اما از مشترکان آبفا هم می‌خواهیم تا در مصرف آب حداقل 10 درصد صرفه‌جویی کنند که یکی از این راه‌ها پیش از آغاز سال نو سپردن قالی و قالیچه به قالیشویی‌هاست.

  • خبرنگار:مهدی علی محمدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر