کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/12/16 13:18
تامین 80 میلیارد ریال برای تهیه موادگندزدای آب؛

شهرها و روستاهای خراسان رضوی سال آینده مشکل تامین مواد ضدعفونی آب شرب ندارند

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از پرداخت معوقات شرکت‌های تامین کننده مواد گندزدا و تامین 80 میلیارد ریال اعتبار مختص خرید مواد ضد عفونی کننده آب برای سال آینده در این استان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدرضا اسمعیل زاده" در نشست بررسی عوامل آلاینده منابع آب شرب شهرها و روستاهای استان اظهار داشت: با برنامه‌ریزی انجام شده هیچ شهر و روستا در استان درتامین مواد ضد عفونی آب دچار مشکل نخواهد شد.
به گفته وی، تدابیر لازم با پلیس راهور استان نیز برای اجازه تردد به کامیون‌های حامل آب ژاول در ایام تعطیلات نوروز به‌عمل آمده است.
مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب آبفای استان خراسان رضوی هم اظهار داشت: مزارع پرورش دام، طیور و ماهی، معادن ، جایگاه‌های عرضه بنزین و مواد نفتی و ... منابع آب شرب استان را تهدید می‌کنند.
"محمدجواد ادیبی نیا" با استناد به نتایج آزمایش‌های کیفی آب شرب در آزمایشگاه مرکزی ستاد و واحدهای آزمایشگاهی سطح استان، از شور شدن آب‌های زیرزمینی به واسطه برداشت‌های بی‌رویه خبر داد و بر پاسخگویی بخش‌های کشاورزی، نفت، منابع طبیعی و محیط زیست و تشدید فعالیت مراکز نظارتی و بهداشتی، بررسی‌های حاکمیتی و دادستانی و همراهی فرمانداران با آبفا در صیانت از منابع آب شرب شهرها و روستاها تاکید کرد.
وی یکی از راه‌های حفاظت از منابع آب شرب و جلوگیری از عوامل آلودگی را اجرای برنامه ایمنی آب در قالب سیاست‌های راهبردی وزارت نیرو اعلام کرد و افزود: این برنامه از سال 93 در ارزیابی مدیران عامل و جشنواره شهید رجایی لحاظ شده است.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر