کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/12/17 13:24

جشنواره استانی "جشن آب در 8 قاب" در مشهد به کار خود پایان داد

مراسم اختتامیه جشنواره استانی "جشن آب در 8 قاب" ویژه دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی استان خراسان رضوی برای اهدای جوایز برندگان محورهای 8 گانه با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد و مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی مشهد اهدا شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین اسماعیلیان" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد در آئین اختتامیه جشنواره استانی "جشن آب در 8 قاب" گفت: کاهش بارندگی‌ها در سال‌جاری باعث شده روان آب‌ها 80 درصد کاهش یافته و سطح اتکای کشاورزان به منابع زیر‌زمینی افزایش یابد.
 وی وضعیت استان خراسان رضوی را بدترین شرایط در کشور به لحاظ بارندگی و کاهش منابع سطحی و زیر سطحی دانست و گفت: باید شاخص‌های بهره وری و استفاده درست از آب را اصلاح کرده و مانع از کشت محصولات آب بر کشاورزی شویم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با بیان اینکه اگر با همین رویه پیش برویم قطعا با مشکل بی‌آبی مواجه خواهیم شد ادامه داد: در این بین آموزش و پرورش می‌تواند با فرهنگ سازی و آموزش مصرف بهینه آب و رعایت الگوی مصرف کمک شایانی به حفظ منابع آبی بکند.
اسماعیلیان برگزاری جشن آب در 8 قاب را تجربه ارزشمندی در راستای حفظ و حراست از آب دانست و گفت: شرکت آب و فاضلاب مشهد جهت افزایش اثر بخشی فرهنگ‌سازی و نیز آموزش‌های مربوط به الگوی مصرف بهینه آب، آمادگی اجرای برنامه‌های مشترک با اداره کل آموزش و پرورش استان را دارد.
این گزارش می‌افزاید، جشنواره جشن آب در 89 قاب در هشت محور آب در آینه قرآن، قصه گویی، قصه‌خوانی، انیمیشن، داستان کوتاه ، شعر سرایی، نقاشی و عکاسی برگزار شد که از بین تمامی آثار ارسالی به 72 نفر به عنوان برندگان این مسابقات  جوایزی اهدا شد.
  • خبرنگار:محمدرضا برازنده‌پور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر