کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/12/09 14:34
در سال جاری؛

17 کیلومتر از شبکه توزیع آب منطقه یک آبفای تهران نوسازی شد

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران، از نوسازی 17 کیلومتر شبکه توزیع آب این منطقه از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سعید الکایی" اصلاح انشعاب‌های آب را اقدامات مهم این شرکت برشمرد و افزود: با توجه به بافت کوهستانی و بستر سنگی زمین در محدوده آبفای منطقه یک شهر تهران، برای انجام عملیات اصلاحی با محدودیت‌های خاصی مواجه هستیم اما با همکاری شهرداری‌های منطقه و پلیس راهور، از تعهد پیش‌بینی‌شده برای اصلاح انشعاب‌های آب در سال 99 فراتر رفتیم و موفق شدیم 2240 رشته انشعاب آب را اصلاح کنیم. 

الکایی گفت: امسال 2424 متر توسعه شبکه آب و نصب و پیمایش 5325 رشته انشعاب فاضلاب در آبفای منطقه یک انجام شد که بیشتر از تعهد پیش‌بینی‌شده بوده است.
وی با اشاره به قدمت 50 ساله شبکه فاضلاب در منطقه شهرک غرب گفت: این منطقه از جمله مناطقی است که در اولویت نوسازی شبکه فاضلاب قرار دارد و از ابتدای سال تاکنون 3812 متر از شبکه فاضلاب و 486 رشته انشعاب فاضلاب نوسازی شده است.  

الکایی یکی از چالش‌های این شرکت را وجود نقاط انفصال در شبکه فاضلاب عنوان کرد و افزود: با شناسایی 11 کیلومتر نقاط انفصال شبکه فاضلاب، تاکنون بیش از شش کیلومتر از این نقاط رفع انفصال شده است ضمن آن‌که بر اساس برنامه، امسال باید 5000 متر عملیات توسعه شبکه فاضلاب در منطقه اجرا می‌شد که 5968 توسعه شبکه فاضلاب را اجرا کردیم.  

معاون مهندسی و توسعه شرکت آبفای منطقه یک شهر تهران در ادامه از نصب پنج مخزن اضطراری آبرسانی در نقاط مختلف این منطقه در سال جاری خبر داد و افزود: سال آینده 12 مخزن اضطراری دیگر در محدوده این شرکت نصب خواهد شد.

  • خبرنگار:رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر