کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/12/09 13:18
معاون هماهنگي توزيع توانير عنوان کرد:

كاهش 6.7 درصدي مشتركان پرمصرف خانگي در كشور/ برنامه توانیر براي كاهش تلفات شبكه توزيع تا پايان سال جاری

معاون هماهنگي توزيع توانير گفت: در حال حاضر 4.3 درصد به تعداد مشتركان كم مصرف و 2.4 درصد به مشتركان خوش مصرف افزوده شده و 6.7 درصد از جمعيت مشتركان خانگي پرمصرف در كشور كاهش يافته كه تا پيك تابستان آينده به 10 درصد خواهد رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "غلامعلي رخشاني مهر"، سهم مشتركان شهري را با 46 ميليون قبض خانگي 20 درصد كم مصرف، 49 درصد خوش مصرف و 30 درصد پرمصرف و سهم مشتركان روستايي را 30 درصد كم مصرف، 47 درصد خوش مصرف و 23 درصد پرمصرف عنوان كرد.
وی با اشاره به تك رقمي شدن تلفات شبكه توزيع در سال 98، از هدفگذاري براي كاهش تلفات 9.76 درصدي به 9.2 درصد تا پايان سال جاري و پيشرفت خوب برنامه‌ها در اين خصوص خبر داد.
رخشاني مهر تمركز شركت‌هاي توزيع براي وصول 102 تا 104 درصدي مطالبات را كه بخشي از مانده مطالبات سال‌های قبل را نيز شامل مي‌شود، مورد توجه قرارداد كه تاكنون افزايش 8 درصدي وصولي نسبت به سال گذشته را درپي داشته و 21 هزار و 500 ميليارد از 22 هزار و 300 ميليارد تومان مطالبات امسال شركت‌ها وصول شده است.
معاون هماهنگي توزيع توانير پوشش خدمات غير حضوري برق را هم اكنون 75 درصد عنوان كرد كه در تعدادي از شركت‌ها به صورت صد درصدي اجرا شده و با توجه به زمان باقي مانده تا استقرار كامل طرح (19 خرداد 1400) پيش‌بيني مي‌شود تا پايان امسال، پوشش صد درصدي ارايه خدمات غيرحضوري برق به مردم محقق شود.
رخشاني مهر پيشرفت طرح برق اميد و اجراي دو برنامه دو ماهه در اين زمينه را مطابق برنامه‌ريزي ذكر كرد كه طي اين مدت، از مجموع 60 ميليون قبض برق خانگي 22.5 درصد كم مصرف، 48.9 درصد خوش مصرف و 28.5 درصد پرمصرف بودند.
وی با اشاره به اينكه در اين مدت 6.7 درصد از جمعيت مشتركان خانگي پرمصرف در كشور كاهش يافته است، خاطرنشان كرد: هدف ما كاهش 10 درصدي مشتركان پر مصرف تا پيك تابستان امسال است.
معاون هماهنگي توزيع توانير از عزم بخش توزيع براي افزايش مشتركان كم مصرف از 8 ميليون و 400 هزار مشترك به 9 ميليون و 200 هزار مشترك تا پايان سال اول اجراي طرح خبر داد و بيشترين سهم مشتركان مشمول طرح برق اميد در هر شركت توزيع را حدود 55 درصد و مربوط به شركت‌هاي توزيع برق قزوين، خوزستان و اهواز ذكر كرد كه مازندران نيز با كمتر از 10 درصد، كمترين مشتركان مشمول را به خود اختصاص داده است.
وي اضافه كرد: بيشترين سهم مشتركان روستايي مشمول به استان قزوين و كمترين سهم به تهران بزرگ و مازندران اختصاص دارد و در حوزه شهري بيشترين مشترك مشمول برق اميد به ميزان 55 درصد در استان خوزستان و كمترين در استان مازندران است.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر