کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/12/05 09:12
سخنگوي صنعت برق عنوان كرد:

تداوم هواي سرد در كشور تا يك هفته آينده/ كاهش 10 درصدي مصرف گاز و برق را جدي بگيريم

سخنگوي صنعت برق با اشاره به اين كه پيش‌بيني‌ها بيانگر تداوم سرما و كاهش دماي هوا در يك هفته پيش روست، از همه هموطنان خواست به منظور كمك به تامين انرژي مورد نياز همه بخش‌ها، از مصارف بي‌رويه پرهيز كنند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مصطفي رجبي مشهدي" گفت: بر اساس پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته توسط سازمان هواشناسي كشور، سرماي هوا همچنان در يك هفته آينده تداوم خواهد داشت كه اين موضوع باعث افزايش مصرف گاز و برق در كشور مي‌شود.
وی ضمن درخواست از هموطنان در بخش‌هاي مختلف از جمله ادارات، خانگي و تجاري براي كاهش 10 درصدي مصرف انرژي اظهار كرد: اين ميزان صرفه‌جويي، امكان تامين برق پايدار و مطمئن را براي همه هموطنان فراهم خواهد ساخت.
سخنگوي صنعت برق افزود: سردي هوا موجب افزايش مصرف گاز در كشور مي‌شود كه همين موضوع، تامين سوخت نيروگاه‌ها را تحت تاثير قرار مي‌دهد.
رجبي مشهدي با اشاره به همكاري صنعت برق و گاز براي تامين سوخت نيروگاه‌ها و جلوگيري از اختلال در تامين برق كشور، خاطرنشان كرد: با اين حال كاهش 10 درصدي مصرف برق و گاز مي‌تواند، پايداري شبكه برق را افزايش و تامين برق و گاز ساير هموطنان را تسهيل كند.
وی در خصوص راهكارهاي كاهش 10 درصدي مصرف برق و گاز نيز گفت: براي اين كار راه‌هاي ساده‌اي وجود دارد كه از آن جمله مي‌توان به خاموش كردن وسايل گرمايشي و روشنايي پس از اتمام كار ادارات و سازمان‌ها و بخش تجاري به‌خصوص در دو روز تعطيل آخر هفته و در بخش خانگي خاموش كردن حداقل يك لامپ روشنايي و استفاده از نور طبيعي روز، عدم باز نگه داشتن مستمر پنجره‌ها به صورت مداوم براي كاهش احتمال ابتلا به كرونا و كاهش سطح شعله بخاري‌ها و تنظيم دماي وسايل گرمايشي و پوشيدن لباس گرم در منزل از مهمترين و ساده‌ترين كارهايي است كه مي‌تواند مصرف برق و گاز را تا 10 درصد كاهش دهد.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر