کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/12/04 13:50
معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي عنوان کرد:

افزايش تاب‌آوري شبكه برق با بهره‌گيري از توانمندی متخصصان داخلی

معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي گفت: مي‌توانيم تاب‌آوري شبكه را با بهره‌گيري از توانمندی متخصصان داخلی افزايش دهيم.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "همايون حایري" امروز دوشنبه در مراسم افتتاحيه هشتمين كنفرانس منطقه‌اي سيرد، با اشاره به اينكه این كنفرانس منطقه‌اي به عنوان يكي از موفق‌ترين و تخصصي‌ترين رويدادهاي علمي بخش توزيع برق، باعث ثمرات بسياري براي كشور شده است، خاطرنشان كرد: به طور مثال موضوع تاب‌آوري براي اولين بار در اين كنفرانس و در قالب يك مقاله مطرح شد كه اكنون با توجه به ديدگاه‌هاي ارائه شده در همان مقاله، این موضوع در صنعت برق در حال پيگيري است.
وي برگزاري كنفرانس منطقه‌اي سيرد را باعث افزايش جايگاه صنعت برق ايران در منطقه و دنيا دانست و گفت: ايران در سال‌هاي گذشته بيشترين تعداد مقاله‌ها را در ميان همه كشورها به كنفرانس بين‌المللي سيرد ارسال كرده است.
حایري از ارتقای سطح مهندسي توزيع برق كشور به عنوان ديگر اثر كنفرانس سيرد یاد کرد و با اشاره به موضوع هوشمندسازي در صنعت برق اظهار داشت: هوشمندسازي كه يك نمونه آن در مركز پايش صنعت برق قابل مشاهده است، مي‌تواند قابليت مانيتورينگ شبكه را افزايش و مديريت آن را بهبود ببخشد.
معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي همچنين افزايش رقابت ميان شركت‌هاي توزيع را نيز به عنوان ديگر آثار اين كنفرانس برشمرد و افزود: كاهش تلفات از جمله نمودهاي بارز رقابت ميان شركت‌هاي توزيع به‌شمار مي‌رود كه با رقابت در سايه همراهي حاصل شد.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر