کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/12/02 11:18
طی سال جاری انجام شد؛

اجرای 100 کیلومتر توسعه شبکه آب و فاضلاب در جنوب شرقی تهران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان از اجرای 100 کیلومتر توسعه شبکه و خطوط آب و فاضلاب در محدوده خدمات‌رسانی این شرکت از ابتدای امسال خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمیدرضا نامداری" با اشاره به اجرای طرح یکپارچه‌سازی خدمات آبرسانی شهری و روستایی گفت: با تحویل‌گیری روستاها بیش از 70 درصد حجم فعالیت‌ها و طرح‌های آبرسانی این شرکت در حوزه روستایی انجام شد.  

وی افزود: در چارچوب تامین و توزیع پایدار آب شرب مردم شهرستان‌های ورامین، پاکدشت، پیشوا و قرچک 12 حلقه چاه (هفت حلقه در بخش شهری و پنج حلقه در بخش روستایی) حفر و تجهیز و در مدار بهره‌برداری قرار گرفت و 15 کیلومتر خطوط انتقال و جمع‌آوری اجرا شد.  

نامداری با اشاره به اجرای حدود 20 کیلومتر نوسازی شبکه آبرسانی شهری و روستایی با هدف کاهش هدررفت و مدیریت مصرف آب افزود: با اجرای این مهم علاوه بر تحقق اهداف مورد نظر، خطوط قدیمی و فرسوده از مدار بهره‌برداری خارج و لوله‌های جدید با جنس و قطر مناسب و مطابق با استانداردهای لازم جایگزین شدند.  

وی همچنین استانداردسازی 4130 رشته انشعاب فرسوده را از جمله فعالیت‌های اثر بخش در کاهش هدررفت آب برشمرد.  

مدیرعامل آبفای جنوب شرقی استان تهران در خصوص توسعه شبکه آب شهری و روستایی تصریح کرد: اجرای توسعه شبکه آبرسانی با توجه به رشد جمعیت و ساخت مجتمع‌های مسکونی جدید در مناطق زیر پوشش سالانه مطابق برنامه و تخصیص اعتبارات لازم انجام می‌شود و در این زمینه امسال بیش از 13 کیلومتر توسعه شبکه انجام و نزدیک به 4000 رشته انشعاب جدید برای مشترکان نصب و راه‌اندازی شد.

 نامداری با اشاره به اجرای طرح فاضلاب خاطرنشان کرد: اجرای طرح فاضلاب شهری به‌منظور ارتقای بهداشت عمومی منطقه و جلوگیری از آلودگی‌های آبخوان دشت ورامین بسیار حائز اهمیت است و در اولویت برنامه کاری شرکت قرار دارد و در همین زمینه برای توسعه شبکه  فاضلاب شهرستان‌های زیر پوشش 43 کیلومتر لوله‌گذاری انجام شد.  

به گفته مدیرعامل آبفای جنوب شرقی استان تهران در بخش آبرسانی به مناطق زیر پوشش، با اجرای 10 کیلومتر خطوط انتقال آب از تصفیه‌خانه هفتم آب تهران به شهرستان پیشوا 60 کیلومتر توسعه شبکه در بخش آبرسانی انجام شد که در مجموع با تجمیع بخش فاضلاب بیش از 100 کیلومتر توسعه شبکه آب و فاضلاب از ابتدای سال تا کنون اجرا شده است.

  • خبرنگار:رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر