کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/11/25 12:33
همزمان با دهه فجر؛

50 پروژه آبرسانی در استان کرمان افتتاح و کلنگ‌زنی شد

تعداد 50 پروژه آبرسانی در سطح استان کرمان همزمان با دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح یا کلنگ‌زنی شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد طاهری" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با بیان اینکه برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها 663 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، اظهار داشت: در شهرستان عنبرآباد پروژه‌های آبرسانی به چاه حيدر، دسک، تورک، تیغ سیاه، چهارتخته، اسمیری و ده دلشا به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: آبرسانی به مجتمع شهید امیرطاهری دهسرد ارزوئیه، تامین آب خافکوئیه بافت، تامین آب مجتمع گنوئیه دهلاچین بافت، پروژه شهید بهشتی بردسیر، پروژه آبتر و نیو خان بردسیر، پروژه کهن چراغ و حیدر آباد وصولوئیه رودبار جنوب از دیگر پروژه‌هایی بودند که در این ایام مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
طاهری یادآور شد: در شهرستان زرند نیز با پایان یافتن کار پروژه‌های حمیدیه، ده چنار - شهرک جوانان و روستاهای سرتخت، این پروژه ها نیز در مدار بهره‌برداری قرار گرفتند.
وی اضافه کرد: علاوه بر آن در شهرستان زرند کلنگ حفاری چاه‌های ده ایرج، محمدآبادو شبجره و همچنین کلنگ احداث مخزن هزار مترمکعبی و خط انتقال چاه‌های حوزه جلال آباد نیز به زمین زده شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با بیان اینکه در شهرستان قلعه گنج دو پروژه مجتمع چاه باغ و مجتمع آزادشهر-گلو به بهره‌برداری می‌رسند، اظهار داشت: در قالب پروژه مجتمع چاه باغ 26 کیلومتر لوله گذاری و 22 باب حوضچه شیرآلات، 480 متر خط برق و حفر و تحهیز یک حلقه و در پروژه مجتمع آزادشهر- گلو چهار کیلومتر لوله گذاری، چهار باب حوضچه شیرآلات، احداث یک باب مخزن 300 متر مکعبی، اجرای خط برق 680 متر و حفر و تجهیز یک حلقه چاه انجام شده است.
دشت عباس، شهرک شیرعلی ابراهیمی و حاتم آباد نیز عنوان پروژه‌هایی است که به گفته طاهری در شهرستان منوجان به بهره‌برداری رسید.
وی اضافه کرد: همچنین در شهرستان سیرجان پروژه‌های چاه مرمر، ابراهیم آباد رضوی، عین البقر، اجرای بخشی از لوپ‌های اصلی شبکه توزیع شهر سیرجان، مجتمع پوزه خون (علی اسفندیارپور)، فاز 2 مجتمع بیدخواب، دشت زر-قطارگز و شریک آباد افتتاح شدند. 
طاهری در ادامه با اشاره به اینکه چهار پروژه در شهرستان کرمان و یک پروژه در شهرستان رفسنجان نیز به بهره برداری رسید، گفت: مخزن 100 متر مکعبی چاه کهنوئیه، مخزن 1000 مترمکعبی کوهپایه، پروژه رحیم آباد و اسماعیل آباد حجت در کرمان و پروژه مجتمع حومه غربی (تاج آباد، عیش آباد، قوام آباد، محی آباد) در رفسنجان بهره‌برداری شدند.
  • خبرنگار:عاطفه نژادسالاری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر