کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/11/25 09:48
همزمان با ایام دهه فجر؛

30 پروژه برق‌رسانی در اردبیل افتتاح شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: همزمان با ایام دهه فجر 30 پروژه برق‌رسانی در مناطق مختلف شهرستان اردبیل به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین قدیمی" در مراسم افتتاح این پروژه‌ها در محله میراشرف اردبیل اظهار کرد: شرکت توزیع برق استان در راستای تأمین برق با کیفیت و مطمئن طرح‌های مختلفی را در مناطق متعدد استان اردبیل اجرایی می‌کند تا شهروندان و روستائیان از برق پایدار بهره‌مند شوند.
وی ادامه داد: این طرح‌ها عمدتا مربوط به تعویض سیم‌های مسی به خودنگهدار به طول 44 کیلومتر است تا از خطرات و ناایمنی شبکه برق‌رسانی در مناطق مختلف شهر اردبیل جلوگیری شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: در کنار این پروژه، به طول 9.5 کیلومتر شبکه 20 کیلوولت در شهر اردبیل اجرایی شده تا شهروندان از برق پایدار استفاده کنند.
قدیمی، افتتاح 14 دستگاه ترانسفورماتور را در قالب طرح توسعه شرکت برق در مناطق حاشیه اردبیل یادآور شد و افزود: با بهره برداری از 30 پروژه شرکت توزیع برق استان بیش از هشت هزار مشترک جدید از برق مطمئن و با کیفیت استفاده خواهند کرد.
وی مجموع سرمایه گذاری این پروژه‌های زیربنایی برق را 9 میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: در روزهای گذشته شاهد افتتاح فاز نخست نیروگاه سیکل ترکیبی در بخش بخار بودیم که افتتاح این پروژه توان تولید برق را تا 160 مگاوات افزایش داد.
قدیمی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در کنار توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی در استان اردبیل، چهار پروژه تولید برق پاک به شکل خورشیدی و بادی در مناطق مختلف استان در حال اجراست که امیدواریم تا تابستان شاهد بهره برداری از این پروژه‌ها باشیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل به پایداری شبکه برق در استان و کاهش خاموشی‌ها اشاره کرد و گفت: با مساعد شدن شرایط جوی در دو هفته اخیر دغدغه و نگرانی از بابت خاموشی‌ها نداریم و امیدواریم همین روند پایداری شبکه ادامه پیدا کند.
  • خبرنگار:رویا اللهقلی پور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر