کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/11/14 09:25
صنعت آب و برق در چهل و دومین فجر انقلاب؛/ 5

آبرسانی پایدار به بیش از 8 میلیون نفر از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون

تعداد 8 میلیون و 300 هزار نفر در کشور، از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون از شبکه آب سالم و پایدار برخوردار شده‌اند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، وزارت نیرو از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون توانسته 3 میلیون و 700 هزار نفر را از نعمت آب سالم و پایدار بهره‌مند کند.
بر این اساس، عملکرد مقایسه‌ای نشان می‌دهد تا ابتدای دولت یازدهم تنها 900 هزار نفر تحت پوشش آبرسانی بهداشتی و پایدار بودند و بعد از دولت یازدهم با اضافه شدن 4 میلیون و 600 هزار نفر در آغاز دولت دوازدهم، این عدد به 5 میلیون و 500 هزار نفر در کشور رسید.
این گزارش می‌افزاید، از زمان آغاز به‌کار دولت دوازدهم تا نیمه 1400 نیز با آبرسانی به 4 میلیون و 700 هزار نفر دیگر قرار است تعداد افراد تحت پوشش آبرسانی بهداشتی و پایدار به رقم 10 میلیون و 200 هزار نفر برسد. دولت تدبیر و امید در مجموع از سال آغاز فعالیت خود تا نیمه 1400 تعداد 9 میلیون و 300 هزار نفر را از نعمت آب سالم و پایدار بهره‌مند خواهد کرد.
این گزارش حاکی است، طبق آخرین آمار و اطلاعات موجود ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری و ۸۲.۵ درصد جمعیت روستایی در ایران از نعمت آب سالم و پایدار بهره‌مند هستند؛ این آمار در جهان به ترتیب ۸۵ درصد و ۵۳ درصد است.
همچنین بر اساس عملکرد ۸ ساله دولت تدبیر و امید به طور متوسط هر سال یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفر جمعیت روستایی از آب سالم و پایدار بهره‌مند شده‌اند.
خاطرنشان می‌سازد، تاکنون در دولت تدبیر و امید تعداد ۱۲ هزار و ۴۳۷ روستا از شبکه آب سالم و پایدار بهره‌مند شده‌اند. بر این اساس به طور متوسط هرهفته ۳۳ روستا به شبکه آب سالم و پایدار متصل شده‌ است.
  • خبرنگار:امیررضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر