کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/11/07 12:28
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور خبر داد:

آبرسانی به ۱۲ هزار و ۴۲۶ روستای کشور در 7 سال اخیر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: آبرسانی به ۱۲ هزار و ۴۲۶ روستا با جمعیت هشت میلیون و ۳۲۰ هزار نفر از ابتدای دولت یازدهم تاکنون با صرف اعتبار هفت هزار میلیارد تومان انجام شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) به نقل از ایرنا، "حمیدرضا جانباز" روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از پنج طرح‌ آب و فاضلاب شهری و روستایی در کاشان اظهار داشت: امسال در قالب طرح پویش #هرهفته_الف_ب_ایران قرار بود  به یک هزار و ۶۳۸ روستا با جمعیت ۹۷۹ هزار نفر  آبرسانی شود که تاکنون آبرسانی به ۹۱۲ روستای کشور و جمعیت ۶۲۴ هزار نفر با اعتبار افزون بر ۸۱۵ میلیارد تومان اجرا شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور همچنین با اشاره به آغاز بهره‌برداری از طرح آبرسانی به ۱۱ روستای استان سمنان خاطرنشان کرد: امروز در منطقه کاشان پنج طرح آبرسانی با صرف ۱۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بهره‌برداری و عملیات ساخت یک طرح نیز آغاز شد.
وی از آغاز اجرای طرح ارتقای کمی و کیفی آب مناطق شهری خزاق و طاهرآباد و مجتمع روستایی «یزدل، علی‌آباد و محمدآباد» در منطقه کاشان خبر داد و گفت: هزینه‌ اجرای این طرح  ۱۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
  • خبرنگار:امیررضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر