کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/11/04 18:45
مشاور وزیر نیرو:

وزارت نیرو دورنمای خوبی برای دشت میناب متصور است

مشاور وزیر نیرو و قائم مقام شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: وزارت نیرو دورنمای خوبی برای دشت میناب متصور است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد حاج‌رسولی‌ها" در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در سالن جلسات استانداری برگزارشد، اظهار کرد: وزارت نیرو طی چند سال گذشته تمام توان خود را برای احداث سد در استان هرمزگان به کار گرفته است به طوری‌که طی کمتر از 9 سال گذشته، دو سد به بهره‌برداری رسید.
 
وی با اشاره به اینکه دورنمای خوبی از دشت میناب وجود دارد، عنوان کرد: امسال سطح آب زیرزمینی دشت میناب یک متر افزایش پیدا کرده است.
 
حاج‌رسولی‌ها با بیان اینکه در حال برنامه‌ریزی برای کاهش برداشت آب از منابع زیرزمینی هستیم، اظهار کرد: با کاهش برداشت از منابع زیرزمینی و تخصیص آب‌های سطحی برای توسعه کشاورزی و صنعت در شهرستان میناب، اتفاق مثبتی در حوزه‌های اقتصادی رقم خورده است.
 
قائم مقام شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به لزوم ایجاد ردیف جدید در قانون بودجه سال 1400 برای لایروبی رودخانه‌های 10 استان، تصریح کرد: استفاده از بند "و" تبصره هشت قانون بودجه سال 1399، می‌تواند سرعت بخش لایروبی رودخانه‌های نزدیک مراکز جمعیتی باشد.

  • خبرنگار:مجید لشکری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر