کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/11/04 14:15

روشنایی معابر در سطح استان البرز تعدیل می‌شود

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق البرز با بیان اینکه روشنایی معابر در سطح استان تعدیل می‌شود، گفت: به‌منظور تامین سوخت نیروگاه‌هایی که از سوخت گاز استفاده می‌کنند، ناچار به اعمال خاموشی‌ در معابر هستیم.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رامین فرج" با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به برودت هوا و افزایش مصرف گاز مشترکان خانگی و صنعتی، تامین سوخت نیروگاه‌ها با مشکل مواجه شده که باعث کاهش میزان تولید برق در نیروگاه‌ها است.
وی اضافه کرد: به همین منظور برای جبران کاهش تولید ایجاد شده، شرکت مدیریت شبکه اقدام به سهمیه‌بندی میزان کمبود تولید به نسبت سهم مصرف هر استان کرده که این سهمیه متناسب با شرایط و میزان مصرف هر روز مشترکان استخراج و اعلام می‌شود.
فرج گفت: با توجه به محدود‌بودن ظرفیت تولید و سهم مصرف تعیین شده برای هر استان از جمله البرز کاهش مصرف نسبت به شرایط عادی باید الزاماً یا در بخش‌های عمومی مانند معابر یا در تامین برق مشترکان خانگی و صنعتی و تجاری اتفاق بیافتد که حسب تصمیم و ابلاغ شرکت توانیر مقرر شد جهت امکان تامین برق مشترکان، کمبود ایجاد شده در بخش روشنایی معابر اعمال شود.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق البرز در پایان افزود: با توجه به اینکه با قطع روشنایی معابر در استان حدود 4 مگاوات در هر ساعت انرژی صرفه‌جویی می‌شود، در صورت برگرداندن روشنایی به وضعیت قبل برای جبران این میزان انرژی الزاماً باید روزانه انشعاب برق حدود 30 هزار مشترک خانگی استان در بازه‌های 2 ساعته قطع شود که قطعاً تحمل این خاموشی‌ها مشکلات بیشتری را در مقایسه با قطع روشنایی معابر برای مردم ایجاد خواهد کرد.
  • خبرنگار:زهرا مهرادفر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر