کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/11/04 12:09
مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو در گفت‌و‌گو با پاون:

برق 21 روستای درگیر برف در 3 استان وصل شد/ شبکه برق 9 روستای باقی‌مانده در حال بازسازی است

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو با بیان اینکه تیم‌های عملیاتی شرکت‌های توزیع برق در محل‌های حادثه حضور دارند، از تامین برق 21 روستای دچار قطعی در استان‌های آذربایجان‌غربی، گلستان و مازندران خبر داد.

"میثم جعفرزاده" در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با اشاره به مشکلات ناشی از بارش برف طی روزهای اخیر در کشور اظهار کرد: به دنبال بارش برف و کولاک در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه اول و دوم بهمن ماه تعدادی از تیرهای انتقال شبکه توزیع در استان‌های آذربایجان‌غربی، گلستان و مازندران  دچار شکستگی و برق بیش از 30 روستا قطع شد.
وی با بیان اینکه تیم‌های عملیاتی شرکت‌های توزیع برق بلافاصله به محل اعزام شدند، اضافه کرد: با توجه به تداوم بارش برف و کولاک و نبود راه دسترسی به‌ویژه در استان آذربایجان‌غربی، عملیات ترمیم تاکنون ادامه دارد و به محض ایجاد دسترسی و بازگشایی راه‌ها، عملیات تامین برق این روستاها انجام خواهد شد.
مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد 9 روستا با جمعیت 40 خانوار در مناطق سخت‌گذر با قطعی برق مواجه‌اند، گفت: در استان گلستان یک روستا با تعداد 150 خانوار با استفاده از یک دستگاه مولد اضطراری تامين برق شده و خط انتقال مربوطه در حال بازسازی است.
جعفرزاده خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در استان مازندران با تلاش تیم‌های عملیاتی، شرایط شبکه پایدار است.
  • خبرنگار:امیر رضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر