کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/11/04 13:07

400 مگاوات ساعت صرفه‌جویی برق با تعدیل روشنایی معابر در خراسان جنوبی

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: با اجرای طرح تعدیل روشنایی معابر در سطح استان، 400 مگاوات ساعت در مصرف برق استان صرفه‌جویی شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هادی منصوریان" اظهار داشت: با افزایش مصرف برق و گاز در بخش خانگی و تجاری و محدودیت سوخت تحویلی به تعدادی از نیروگاه‌ها، صرفه‌جویی در مصرف برق در دستور کار شرکت‌های توزیع برق استان‌ها قرار گرفت که تعدیل روشنایی معابر از جمله اقدامات شرکت‌های برق در پیاده سازی این مهم بوده است.
وی افزود: در همین راستا از آغاز طرح تعدیل روشنایی معابر که از حدود یک ماه پیش آغاز شده، تا کنون 17 هزار و 350 چراغ در معابر مختلف استان خاموش شده است.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: در این مدت 12 هزار و 900 چراغ در معابرشهری و بلوار‌های اصلی و 4 هزار و 450  چراغ با همکاری ادارات راهداری و شهرداری‌ها، در جاده‌ها و بوستان‌ها خاموش شد.
منصوریان همچنین با انتقاد از مشترکانی که به صورت غیرمجاز از رمز ارزها و ماینرها برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌کنند، اعلام کرد: طی مانور یاد شده، 3 مرکز استخراج ارز دیجیتال با 46 دستگاه ماینر شناسایی و ضمن جمع آوری ماینرها با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با اشاره به اطلاعیه شرکت توانیر، از مردم استان خواست با کاهش یک تا دو درجه‌ای دمای هوای منازل و محل کار و مدیریت مصرف گاز و برق، امکان استمرار تأمین انرژی را برای همه هموطنان فراهم کنند.
  • خبرنگار:علی رفیعی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر