کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/11/04 14:49
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان:

نیازمند همکاری صنایع برای مدیرت مصرف برق در خوزستان هستیم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با اشاره به افزایش مصرف انرژی در کشور گفت: برای مدیرت مصرف برق در استان خوزستان نیازمند همکاری صنایع هستیم.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی خدری" در جلسه اضطراری مدیریت مصرف انرژی (برق و گاز) با اشاره به افزایش مصرف سوخت گاز و محدودیت‌های ناشی از آن در نیروگاه های کشور، گفت: امیدواریم با همکاری صنایع بتوانیم مصرف برق را مدیریت کنیم.
وی با اشاره به عدم پیش‌بینی و محدودیت به وجود آمده در سوخت کل کشور در هفته گذشته، افزود: باید برای تامین سوخت گاز مشترکان خانگی و تجاری در برخی نقاط کشور، مصرف برق مشترکان صنعتی و تولیدی ودستگاه های اجرایی را مدیریت کنیم.
به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان تمام تلاش مجموعه برق این است که با اجرای برنامه‌های هماهنگ شده در یک ماه سخت و دشوار پیش رو، کمترین آسیب به بخش صنعت وارد شود.
وی با اشاره به مشخص کردن مقدار سهمیه مصرفی برای استان خوزستان، گفت: مصرف انرژی ۲۵ هزار مگاوات ساعت در یک شبانه روز است که در حال حاضر دو هزار مگاوات ساعت با رقم اعلام شده، فاصله داریم. اگر مصرف به عددی برسد که از کنترل خارج شود، مدیریت شبکه برق دشوار خواهد بود و ممکن است به صنایع تولیدی آسیب وارد کند.
خدری همچنین با بیان این که امکان پرداخت پاداش به مشترکانی که در این فصل همکاری کنند را داریم، گفت: وزارت نیرو این اجازه را داده که اگر صنایع و دستگاه‌های اجرایی بتوانند کاهش در مصرف انرژی داشته باشند، پاداش همکاری دریافت کنند.
  • خبرنگار:رامین نیک‌فر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر