کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/11/04 09:44
از ابتدای سال جاری تاکنون؛

29 کیلومتر از حریم شبکه آبیاری و زهکشی مغان در اردبیل رفع‌تصرف شد

مدیر امور منابع آب مغان گفت: در راستای حفاظت از حریم و تاسیسات شبکه مغان و ارائه خدمات مطلوب‌تر به مشترکان شبکه، 29 کیلومتر از حریم شبکه آبیاری و زهکشی مغان از ابتدای سال تاکنون رفع‌تصرف شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "اصغر احمدنژاد" از رفع تصرف حریم سیفون شماره ۳ کانال اصلی شبکه آبیاری و زهکشی مغان بعد از دریاچه خبر داد و افزود: همزمان با انجام عملیات ترمیم و رفع نشتی سیفون شماره ۳، حریم این سازه نیز که به‌طور غیرمجاز مورد کشت و زرع قرار گرفته بود، توسط عوامل شرکت بهره برداری مغان به‌طول یک کیلومتر آزادسازی شد.
وی با تاکید بر ضرورت همکاری دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستا و اهالی و کشاورزان شبکه جهت رعایت احاریم و نگهداری از این تاسیسات حیاتی اظهار داشت: شبکه آبیاری و زهکشی مغان و تاسیسات وابسته جزو اموال عمومی بوده و متعلق به تمامی اهالی منطقه و کشاورزان است و ما به عنوان امانتدار حفظ و نگهداری این شبکه انتظار داریم کشاورزان عزیز با جدیت از تجاوز به حریم کانال‌ها و زهکش‌ها ممانعت کنند.
مدیر امور منابع آب مغان خاطرنشان کرد: عدم رعایت احاریم، ضمن اخلال در امر بهره‌برداری و خدمات‌رسانی به مشترکان و اهالی منطقه، خسارات جبران‌ناپذیری را به تاسیسات شبکه وارد می‌کند.
  • خبرنگار:بهنام دانشی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر