کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/11/04 12:05
مدیرعامل آب و فاضلاب استان خراسان شمالی خبر داد:

تکمیل پروژه فاضلاب غرب بجنورد تا پایان سال‌جاری

مدیرعامل آب و فاضلاب استان خراسان شمالی با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های انجام شده، از تکمیل پروژه فاضلاب غرب بجنورد تا پایان سال‌جاری خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "غلامحسین ساقی" با بیان اینکه طرح فاضلاب بجنورد از سال 69 تاکنون تنها در 65 درصد مرکز استان اجرا شده و با این حال روند اجرای کار در 3 سال اخیر شتاب بیشتری به خود گرفته، اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های اعتباری و در صورت سرمایه‌گذاری صنایع بزرگ در این بخش می‌توان امیدوار بود که طرح فاضلاب بجنورد سریع‌تر تکمیل شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان خراسان شمالی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل تاسیسات فاضلاب بجنورد را حدود 700 میلیارد تومان عنوان و اضافه کرد: تامین این اعتبار از عهده محل استانی و ملی خارج است و استفاده از پتانسیل مشارکت صنعت در تکمیل تاسیسات فاضلاب تنها راه کار حال حاضر در سطح کشور برای اجرای شبکه فاضلاب و تاسیسات فاضلاب است.

وی با بیان این که ادامه خط انتقال از مقابل فرودگاه تا انتهای خط خوشبختانه از دو سمت شروع شده و کمتر از یک کیلومتر آن باقی مانده است، ادامه داد: با تکمیل این پروژه حدود 35 تا 40 درصد از مردم مرکز استان که عمدتا در مناطق کمتر برخوردار ساکن هستند، از تاسیسات جمع آوری فاضلاب بهره‌مند خواهند شد و تاکنون بیش از 50 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده است.
  • خبرنگار:احمد حصاری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر