کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/11/04 12:51
مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان مطرح کرد:

ظرفیت احداث نیروگاه‌های برق‌آبی کوچک مقیاس در 100 نقطه از استان گلستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این استان گفت: ظرفیت احداث نیروگاه‌های برق‌آبی کوچک مقیاس در 100 نقطه از استان گلستان وجود دارد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید محسن حسینی" در جلسه‌ای با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان اظهار کرد: با توجه به اینکه وضعیت اقتصادی استان و نیاز حرکت به سمت زمینه‌های دیگر، ما به عنوان شرکت آب منطقه‌ای برنامه‌هایی در این زمینه داشته و نیازمند کمک استانداری هستیم.

وی افزود: یکی از بخش‌هایی که شرکت آب منطقه‌ای استان به آن اهتمام دارد، سامانه تامین انتقال آب صنعت از سدهای استان به شمال و غرب است که همراه با شیرین سازی آب دریا، استفاده از پساب‌های تصفیه شده و سد آقدکش بخشی از آب صنعت را تامین کند.

حسینی افزود: مجموع ظرفیت مخازن سدهای استان 5 هزار هکتار است که اگر سرمایه گذاری بخواهد نیروگاه‌های خورشیدی شناور را احداث کند بتوانیم از این ظرفیت استفاده کرده و کمکی به اشتغال و درآمد استان داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان عنوان کرد: حداقل 100 نقطه از رودخانه‌های استان ظرفیت احداث نیروگاه‌های برق‌آبی کوچک مقیاس را دارد که درسدهای نگارستان و نرماب موضوع مطالعه شده و در صورت حضور سرمایه‌گذار در این خصوص شرکت آب منطقه‌ای آمادگی کمک و همکاری دارد.
  • خبرنگار:زهرا خورشیدکلائی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر