کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/11/01 08:39

200 دستگاه ماینر غیرمجاز در سیستان و بلوچستان جمع‌آوری شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان از شناسایی و جمع‌آوری 200 دستگاه ماینر از 10 مرکز استخراج بیت کوین غیرمجاز در سطح استان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "خلیل عوض زاده" با بیان اینکه کشف این تعداد ماینر باعث صرفه‌جویی 400 کیلو وات انرژی شده است، تصریح کرد: جمع ‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز از جمله محورهای مهم تعیین شده برای کاهش مصرف برق و کمک به کاهش مصرف سوخت نیروگاه‌ها است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شناسایی مراکز رمز ارز غیرمجاز همچنان ادامه دارد، افزود: مردم این استان می‌توانند با شماره‌گیری سامانه 121 اتفاقات شرکت توزیع نیروی برق، نسبت به معرفی مراکز و اشخاص استفاده کننده از برق غیر مجاز اقدام کرده و از پاداش تا سقف 20 میلیون تومان این شرکت بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه طی مانور اصلاح شبکه توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان سه هزار و 746 انشعاب غیر مجاز با صرفه جویی 18.730 مگاوات انرژی جمع‌آوری شد، اظهار داشت: طی این مانور 231 کنتور، اصلاح و تعویض و 454 کنتور خراب و دستکاری شده نیز شناسایی شد که در این بخش 693 کیلو وات صرفه‌جویی انرژی صورت گرفت.

عوض زاده با بیان اینکه 9 هزار و 500 لامپ روشنایی با میزان مصرف روشنایی تعدیلی 2.945 مگاوات در مانور اصلاح شبکه توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان تعدیل شد، خاطرنشان کرد: مجموع انرژی صرفه‌جویی شده در این مانور 22.75 مگاوات بوده است.
  • خبرنگار:سیدشهاب الدین عبدلی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر