کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/10/30 14:28

کشف و ضبط 539 دستگاه استخراج رمز ارز در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از کشف و ضبط ۵۳۹ دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال (بیت کوین) در مناطق مختلف استان طی 2 هفته اخیر خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جمال معتمدی زاده" گفت: دستگاه‌های استخراج رمز ارز کشف شده با مشارکت ۵۷ گروه عملیاتی و اتفاقاتی متشکل از ۲۵۰ نفر و ٥٨ خودرو سبک و سنگین در مناطق ۹ گانه استان کهگیلویه و بویراحمد ضبط و تحویل مقامات انتظامی شد.

وی با بیان اینکه مصرف برق استخراج ارز دیجیتال(ماینر) خسارات فراوانی به شبکه‌های برق وارد می‌کنند، اظهار داشت: میزان برق مصرفی این ماینرها روی شبکه‌های توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از یک مگاوات بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: تمامی دستگاه‌های کشف شده استخراج ارز دیجیتال به نیروی انتظامی استان تحویل و برای استفاده کنندگان غیرمجاز آنها نیز پرونده قضایی تشکیل می‌شود.

معتمدی زاده از جمع آوری هزار و ۶۱۵ فقره برق غیرمجاز در 2 هفته اخیر هم در این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: استفاده کنندگان از برق‌های غیرمجاز نیز بر اساس قانون علاوه بر جریمه ریالی تحت پيگرد قانوني قرار خواهند گرفت.

وي در پايان از مشتركان برق و مردم خواست كه با توجه به وضعيت برودت هوا و نياز مصرف خانگي از گاز و كاهش توليد برق به دليل تامين نشدن گاز نيروگاه‌ها در مصرف انرژي برق صرفه‌جويي کرده و در صورت مشاهده برق غيرمجاز و يا رمز ارز، مراتب را به شماره تلفن ١٢١ اطلاع دهند.
  • خبرنگار:ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر