کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/10/30 09:20

کشف ۳۳ مرکز استخراج رمز ارز در استان خراسان رضوی

با تلاش و بازرسی مستمر مدیریت برق شهرستان‌های استان خراسان رضوی، تاکنون ۳۳ مرکز استخراج رمز ارز کشف و با دستور مقام قضایی جمع‌آوری شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت‌ نیرو (پاون)، "مهدی دهقان" معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: به منظور صیانت از حقوق مشترکان برق و بیت المال، برخورد با انشعابات و اشتراکات غیر مجاز در دستور کار شرکت قرار دارد و با توجه به مصرف بالای تجهیزات استخراج رمز ارز، گروه‌های بازرسی به طور مستمر، مصارف مشکوک را بررسی و رصد کرده و با متخلفان برخورد می‌شود.
وی افزود: در همین راستا، تاکنون ۳۳ مرکز در سطح استان کشف و تعداد ۹۲۲ دستگاه ماینر جمع آوری شده است.
دهقان مجموع توان استفاده شده جهت استخراج رمز ارز را حدود 1.5 مگاوات و مبلغ بها و جریمه حساب شده را (بهای کسر مصرف محاسبه شده) 14 میلیارد و 256 میلیون ریال برآورد کرد.
لازم به ذکر است در مانور برگزار شده ۲۵ دی ماه نیز محل های مشکوک به استفاده از ماینر توسط گروه‌های عملیاتی، بازرسی و به‌صورت ضربتی برای شناسایی و جمع‌آوری ماینرها اقدام شد.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی در پایان با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی در مصرف انرژی در روزهای زمستانی، 10 درصد صرفه‌جویی در مصرف برق با خاموش کردن لامپ‌های اضافی، استفاده از نور طبیعی روز و صرفه‌جویی در مصرف گاز را خواستار شد.
  • خبرنگار:سید مجید آزیز
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر