کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/10/30 09:57
با حضور وزیر نیرو و در هفته سی و هفتم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

6 پروژه صنعت برق در 2 استان‌ یزد و کرمان با اعتبار 240 میلیارد تومان افتتاح شد

6 پروژه صنعت برق در دو استان یزد و کرمان با اعتبار 240 میلیارد تومان، همزمان با هفته سی و هفتم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، از مجموع 6 پروژه تامین برق افتتاح شده، دو پروژه در استان کرمان و چهار پروژه در استان یزد است که صبح امروز سه‌‎شنبه با حضور رضا اردکانیان، وزیر نیرو به صورت ویدئوکنفرانسی به بهره‌برداری رسید.
بر این اساس، "نیروگاه مقیاس کوچک 6 مگاواتی کیانیرو" و "پروژه برق‌رسانی به 11 روستا" در استان کرمان به‌منظور تحت پوشش قراردادن 128 خانوار با 42.9 میلیارد تومان اعتبار افتتاح شد.
همچنین در استان یزد "نیروگاه خورشیدي 10 مگاواتی اردکان (چادرملو)"، "توسعه ترانس دوم 63.20 کیلوولت سرو اردکان"، "اصلاح و بهینه‌سازي و تعمیرات اساسی پست‌ها و خطوط انتقال و فوق توزیع" و "برق‌رسانی به 6 روستا" با جمعیت 138 خانوار در مجموع با سرمایه‌گذاری 196.9 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
تامین برق پایدار، بهبود کیفیت برق مشترکان، کاهش تلفات برق، تامین برق متقاضیان صنعتی، ایجاد اشتغال در بخش صنایع پایین دستی پست و کاهش خاموشی‌ها از جمله اهداف پروژه‌های صنعت برق در دو استان کرمان و یزد است.
  • خبرنگار:امیر رضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر