کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/10/24 12:44
مدیرعامل توانیر خبر داد:

برنامه سراسري توانیر برای جمع‌آوري مراكز غيرمجاز استخراج رمز ارز/ مردم با معرفی مراكز غيرمجاز رمز ارز 20 میلیون تومان پاداش بگيرند/ رونمایی از پیشرفته‌ترین سامانه هوشمند روشنایی معابر

مديرعامل توانير از اجراي دور سوم اصلاح شبكه‌هاي توزيع سراسر كشور خبر داد و گفت: اصلاح و بازسازي شبكه‌هاي توزيع، تعديل روشنايي معابر، اصلاح انشعاب‌ها و مبارزه با مراكز غيرمجاز رمز ارز كه باعث ناپايداري در شبكه‌هاي برق مي‌شوند، در دستور كار قرار دارد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدحسن متولي زاده" افزود: سومين برنامه اصلاح سراسري شبكه‌هاي توزيع برق، پنجشنبه هفته جاري - 25 دي - در سطح شركت‌هاي توزيع سراسر كشور آغاز مي‌شود.
متولي زاده با اشاره به اينكه اين برنامه سراسري با هدف اصلاح معايب و رفع مشكلات موجود در شبكه‌هاي توزيع كشور طرح‌ريزي شده است و اقدام‌هاي پيشگيرانه براي افزايش پايداري شبكه‌ها در هنگام بروز بحران‌هاي طبيعي و پيك بار را شامل مي‌شود، اظهار كرد: در دور سوم اين مانور سراسري، تداوم تعديل روشنايي‌ها، اصلاح انشعاب‌ها به عنوان محور اصلي در دستور كار خواهد بود.
مديرعامل توانير با بيان اينكه روز پنجشنبه علاوه بر تداوم برنامه تعديل روشنايي معابر، نسبت به اصلاح انشعاب‌ها و رمزر ارزها نيز اقدام خواهد شد، تصريح كرد: جمع‌آوري و مبارزه با انشعاب‌هاي غيرمجاز از مهمترين محورهاي سومين مانوراصلاح شبكه‌هاي توزيع برق به‌شمار مي‌رود كه در اين دور با درخواست مشتركان، جمع آوري انشعاب‌هاي غيرمجاز با شدت بيشتري پيگيري خواهد شد.
متولي زاده با بيان اين كه در همين خصوص مشتركان مي‌توانند از طريق سامانه تلفني 121 و يا صفحه اينترنتي توانیر به نشانی https://www.tavanir.org.ir/samaat  مراكز و يا افرادي را كه به صورت غيرمجاز از برق براي استخراج رمز يا هر فعاليت ديگري استفاده مي‌كنند، معرفي نمايند، گفت: هموطنان بايد بدانند كه استفاده غيرمجاز از برق احتمال بروز خاموشي و حتي نوسان در شبكه و به دنبال آن احتمال بروز آسيب به وسايل برقي در منازل را افزايش مي‌دهد.
مديرعامل توانير افزود: هموطنان در صورت معرفي مراكز يا افرادي كه از برق به صورت غيرمجاز براي استخراج رمز ارز استفاده مي‌كنند، تا سقف 20 ميليون تومان پاداش خواهند گرفت.
متولي زاده در خصوص برنامه اصلاح روشنايي معابر با اشاره به اينكه نزديك به يك‌هزار مگاوات مصرف روشنايي معابر در كشور است، از رونمايي طرح "كنترل هوشمند روشنايي معابر" در جريان اين مانور خبر داد و گفت: اين طرح بر پايه تشخيص تردد بنا شده و با نصب روي پايه‌هاي روشنايي، در صورت عدم تردد، روشنايي را به حداقل كاهش و بلافاصله با تشخيص تردد، روشنايي را به حد استاندارد افزايش می‌دهد.
وي يادآور شد: اين طرح كه به صورت پايلوت در شركت توزيع نيروي برق جنوب كرمان به كار گرفته شده، قرار است در جريان اين مانور به صورت رسمي رونمايي و براي استفاده گسترده از آن در سطح ساير شهرها نيز بكار گرفته شود.
متولي زاده همچنين از بكارگيري ساعت نجومي در روشنايي معابر نيز خبر داد و افزود: با نصب تايمر يا ساعت‌هاي نجومي مي‌توان، سطوح مختلف روشنايي را برحسب نياز يا برحسب تاريكي هوا تنظيم كرد. 
مديرعامل توانير در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تا 300 مگاوات از مصرف برق روشنايي معابر كاسته شده است و فعاليت‌ها تا رسيدن به نقطه هدف 500 مگاوات ادامه خواهد يافت.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر