کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/10/24 10:03
مدیرعامل یک کارخانه تولیدکننده کنتور‌های دیجیتال در گفت‌و‌گو با پاون:

۸۰ درصد کنتور صنعت برق کشور را تامین می‌کنیم/ ساخت کنتورهای بازار برق و مدیریت شبکه برای اولین بار در کشور

مدیرعامل یک کارخانه تولیدکننده کنتور‌های دیجیتال با اشاره به ساخت کنتورهای بازار برق و مدیریت شبکه برای اولین بار در کشور طی سال‌جاری گفت: ۸۰ درصد کنتور مورد نیاز صنعت برق کشور را تامین می‌کنیم.

"جمشید بردبار" مدیرعامل تولیدکننده کنتور‌های دیجیتال در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق و شانزدهمین نمایشگاه آب و تاسیسات آب و فاضلاب در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار کرد: این شرکت حدود 10 مدل کنتوهای دیجیتال و هوشمند در کشور طراحی و تولید کرده است، کیفیت این کنتورها استاندارد روز دنیا بوده و تمامی این محصولات قابلیت صادرات به اکثر کشورهای دنیا را دارند.

وی با اشاره به صادرات محصولات این شرکت دانش‌بنیان یادآور شد: تاکنون از 10 مدل مختلف، چهار مدل از کنتور‌های هوشمند و دیجیتال را به کشورهای افغانستان، عراق، سوریه و چند کشور آفریقایی صادر کرده‌ایم.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان خاطرنشان کرد: حجم صادرات این شرکت سالانه بیش از 5 میلیون دلار بوده، اما در داخل کشور حدود 80 درصد کنتور مورد نیاز داخل را تامین می‌کند که حدود 50 درصد صرفه‌جویی ارزی برای کشور به همراه دارد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته برای اولین بار کنتورهای بازار برق و مدیریت شبکه با یک پنجم قیمت و با کیفیت بالاتر نسبت به مشابه خارجی در ایران تولید کردیم که گامی بزرگ در راستای جهش تولید در کشور محسوب می‌شود.

این تولیدکننده صنعت برق تصریح کرد: امسال هم توانستیم طرح جدیدی از کنتورهای هوشمند را در سه مدل مختلف به بازار ارائه کنیم که تولید یکی از مدل‌ها از ماه گذشته آغاز شده و تولید دو مدل دیگر نیز در سال آینده شروع خواهد شد.

به گفته وی، عمده‌ترین مشکل موجود در این زمینه، عدم پرداخت مطالبات توسط دستگاه‌های مسئول است که امیدواریم در سال‌جاری‌ که مزین به نام جهش تولید است، پرداخت شود.
  • خبرنگار:امیر رضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر