کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/10/24 08:13
با دستور وزیر نیرو و همزمان با هفته سی و ششم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

15 طرح آبرسانی روستایی در استان زنجان افتتاح شد

همزمان با سی و ششمین هفته پویش#هرهفته_الف_ب_ایران، 15 طرح آبرسانی روستایی با دستور وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس در استان زنجان به بهره برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این مراسم پروژه‌هایی در مناطق مختلف روستایی استان زنجان به ویژه 6 روستا در منطقه محروم و دور افتاده قره پشتلو از توابع شهرستان زنجان و روستاهایی در شهرستان‌های خرمدره، سلطانیه، ماهنشان و ایجرود افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با بهره برداری از این 15 طرح آبرسانی، جمعیتی افزون بر 7 هزار و 598 نفر از خدمات آب شرب بهداشتی و پایدار بهره مند می‌شوند.
«علیرضا جزء قاسمی» اظهار کرد: برای اجرای این طرح‌ها اعتباری معادل 201 میلیارد ریال هزینه شده که در دوره ساخت برای 153 نفر و در دوره بهره برداری برای 15 نفر ایجاد اشتغال شده است.
وی اظهار کرد: در قالب این طرح‌ها 7 باب مخزن ذخیره آب با ظرفیت 600 متر مکعب احداث شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: احداث 41 کیلومتر خط انتقال و 24 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه توزیع از دیگر عملیات انجام گرفته در این پروژه‌هاست.
وی به ساخت 9 باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت 41 لیتر بر ثانیه نیز اشاره کرد و افزود: تامین آب شرب پایدار، مهاجرت معکوس به روستاها و ارتقای سطح بهداشت عمومی از جمله اهداف اجرای این طرح‌هاست.
  • خبرنگار:مهدی کلانتری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر