کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/10/23 16:35
وزیر نیرو در آیین افتتاح طرح‌های آبرسانی روستایی کشور عنوان کرد:

آبرسانی به بیش از ۱۲ هزار روستا در دولت تدبیر و امید/ افتتاح ۱۹۹ پروژه در پویش امسال #هرهفته_الف_ب_ایران

وزیر نیرو از آبرسانی به 9 میلیون و 300 هزار نفر جمعیت روستایی تا پایان دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: با احتساب آبرسانی به 100 روستایی که امروز از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند،  تعداد روستاهای دارای شبکه آب شرب به 12 هزارو 437 روستا با 8 میلیون و 400 هزار نفر رسید که به یاری خدا و با تلاش مدیران ما،تا پایان دولت فعلی این عدد به 9 میلیون و 300 هزار نفر خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان درآئین افتتاحیه طرح های آبرسانی به 100 روستا در استانهای همدان، کردستان، البرز و زنجان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه به همکاران خود به دلیل توفیق بزرگی که نصیب آنها شده تبریک میگویم گفت:امروز همه ما در یکی از مهم ترین و اثرگذار ترین دستگاههای خدمات رسان در حال فعالیت هستیم. 
وی با اذعان به اینکه در راستای سی ششمین هفته از پویش " #هرهفته_الف_ب_ایران"، در هر هفته بیش از 30 روستا به شبکه آب وصل شدند، عنوان کرد: خدمت رسانی به مناطق مرزی را از تکالیف خود می‌دانیم چراکه این مناطق ویترین کشور ما هستند و باید بیش از شاخص‌های تعریف شده نیز از خدمات برخوردار شوند.
اردکانیان در ادامه با بیان اینکه کار مدیران دولتی در ماه‌های پایانی فعالیت دولت تدبیر وامید، مشابه دونده ای است که به لحظات پایانی ماراتون خود نزدیک شده است، عنوان کرد: در این شرایط نیز خدمت‌رسانی به مردم عزیز کشورمان با تلاش مضاعف همچنان ادامه دارد. 
وی با بیان اینکه استانداران در سراسر کشور همواره یار و مددکار ما بوده اند، عنوان کرد: این درجه از همکاری، پشتیبانی وهمدلی که میان استانداران با مدیران اجرایی استانی و به ویژه مدیران مرتبط با وزارت نیرو وجود داشته همواره با درک، فهم و توسعه یافتگی همراه بوده است.
وی ضمن اشاره به پروژه‌های افتتاح شده در سی و ششمین هفته از پویش یاد شده گفت: با احتساب پروژه های افتتاح شده در امروز تعداد پروژه‌های این پویش به 199 پروژه در سال جای رسید که در این رابطه 54 هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته است.
اردکانیان ادامه داد: با مجموع 100 روستایی که امروز آبرسانی شدند، مجموع روستاهایی که در دولت تدبیر و امید از نعمت آب شرب و سالم برخوردار شدند به 12 هزار و 437 روستا با 8 میلیون و 400 هزار نفر رسید که به یاری خدا و با تلاش مدیران ما، تا پایان دولت فعلی 9 میلیون و 300 هزار نفراز جمعیت روستایی از این نعمت برخوردار خواهند شد.
وی همچنین ضمن قدردانی از شرکت آبفای استان همدان، گفت:ثمره یکپارچه سازی دو مجموعه آبفا شهری و روستایی را علاوه بر استان همدان در سایر استان‌ها نیز شاهد هستیم.
وزیر نیرو با بیان اینکه امروز باید عملکردمان را بر سر بام دنیا با صدای بلند فریاد بزنیم، عنوان کرد: در دوره 8 ساله از دولت تدبیر و امید با همه مضیقه هایی که مواجه بودیم توانستیم این تعداد روستا را به شبکه آب پایدار وصل کنیم.

در ادامه مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان ضمن اشاره به یکپارچه سازی شرکتهای آب و فاضلاب، گفت: این اقدام بزرگترین کوچک سازی دولت بود که با هدف تسهیل امرمدیریت و نظارت بر پروژه های آب و فاضلاب و همچنین ارتقاء خدمات به دورترین نقاط کشور و استانها انجام شد.
سید هادی حسینی بیدارافزود: با یکپارچه سازی دو مجموعه آبفای شهری و روستایی توانستیم مشکل 11 روستای نزدیک به شهر را با جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر را از نظر کمی و کیفی برطرف کنیم.
وی هچنین با اشاره به اینکه استان همدان دارای 161 روستا با 620هزار نفر جمعیت است اظهار داشت: در حال حاضر شاخص بهره مندی روستاییان استان از آب شرب سالم 78 درصد می باشد.
وی همچنین ضمن اشاره به  پویش "هرهفته الف-ب- ایران" عنوان کرد: در بیست و یکمین هفته از این پویش با حضور وزیر نیرو تعداد 30 روستا با جمعیتی بالغ بر28 هزارنفر و با صرف 482 میلیارد ریال در استان همدان به بهره برداری رسید.
وی بیان کرد: در سی و ششمین هفته از این پویش نیز دو روستا از استان همدان با 1500 نفر جمعیت و صرف بیش  18 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
وی  درنهایت تصریح کرد: سقایی و خدمتگزاری به مردم از افتخارات مااست. گفتنی است در سی و ششمین هفته از پویش هر هفته الف-ب-ایران دو روستا از استان همدان نیز از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

انتهای پیام/
  • خبرنگار:مسعود دلاوری
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر