کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/10/22 10:57
مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان خبر داد:

آبرسانی به 8500 ساحل‌نشین جنوب سیستان و بلوچستان تا پایان اسفند

مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان گفت: پروژه آبرسانی به 8500 ساحل‌نشین جنوب سیستان و بلوچستان تا پایان اسفند ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا قاسمی" در این رابطه افزود: تکمیل عملیات اجرایی باقیمانده مجموعه ۲۵ روستایی دلگان‌ها از پروژه‌های در حال اجرای این شرکت در سواحل مکران است که تاکنون بالغ بر ۹۰ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع در روستاهای تحت پوشش در ۲ فاز اجرا شده است.

وی اضافه کرد: تامین آب ۹ روستا در این منطقه به صورت بهداشتی از خط انتقال شیرگواز در حال انجام است و سایر روستاها تا تکمیل عملیات، آبرسانی سیار می‌شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: در راستای اجرای این پروژه پس از یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی و با هدف تعیین تکلیف قراردادهای اجرایی متوقف شده و دارای پیشرفت فیزیکی کند، برای خلعیت پیمانکار وقت اقدام شد و فراخوان و انتخاب پیمانکار جدید در دستور کار قرار گرفت تا عملیات باقی‌مانده قرارداد قبل، شامل اتصال خطوط انتقال به شبکه‌های توزیع، ساخت حوضچه‌های مورد نیاز و اجرای ۲ کیلومتر لوله‌گذاری در محل انفصال خطوط به پیمانکار جدید محول شود که در ۳ فاز اجرایی مشغول به کار است.

وی افزود: بر اساس برنامه زمان‌بندی مصوب مقرر شد تا پایان اسفند ماه امسال در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز، این طرح تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد.

قاسمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تأمین آب این مجموعه در طرح آبرسانی زیرمجموعه سد پیشین قرار گرفته و از آنجایی که اتصال به طرح پیشین به دلیل وجود خطوط انتقال طولانی مشمول زمان می‌شود، در نظر است که تأمین آب مجموعه دلگان‌ها از طرح آبرسانی زیرمجموعه سد زیردان انجام شود.
  • خبرنگار:نازنین کاوه بیرجندی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر