کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/10/22 08:10
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد:

فرهنگ‌سازی برای مدیریت مصرف در کشور یک ضرورت است

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به موضوع اصلاح مدیریت مصرف، گفت: فرهنگ‌سازی برای مدیریت مصرف در کشور یک ضرورت است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت الاسلام و المسلمین "سید نصیر حسینی" با بیان اینکه دشمن از هر راهی برای تحقق برنامه‌های خود بهره می‌برد، اظهار داشت: در برخی اوقات شاهد توطئه‌های دشمنان برای تخریب تاسیسات برقی هستیم.
امام جمعه یاسوج، فرهنگ سازی برای مدیریت مصرف را یک ضرورت خواند و یادآور شد: باید از تمام تریبون‌ها برای مدیریت مصرف برق استفاده‌های لازم را برد.
وی افزود: برای مدیریت مصرف برق بایستی هزینه‌های لازم صورت گرفته تا فشارهای وارده بر شبکه‌های برق کاسته شود.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی تحریم‌های سختگیرانه علیه ایران، ادامه داد: در شرایط تحریم بایستی برنامه‌ریزی‌های لازم جهت مدیریت مصرف و جلوگیری از اسراف‌ها در بخش تولید و توزیع انرژی صورت گیرد.
حسینی با تاکید بر اینکه اصلاح شبکه‌های توزیع برق و حفاظت از آنها از وظایف شرکت‌های برق است، اظهار داشت: الگوی مصرف در کشور از پرمصرفی باید به کم مصرفی تغییر داده شود که برای این تغییر باید کارهای فرهنگی بسیاری انجام داد.
این مسئول با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد اقدام به سرقت شبکه‌ها و تخریب تجهیزات می‌کنند، خاطرنشان کرد: ما از دستگاه قضایی می‌خواهیم با چنین افرادی برخورد قاطع قضایی داشته باشند.
همچنین در این مراسم "جمال معتمدی‌زاده" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با ارایه گزارشی، گفت: بیش از ۱۲ هزار کیلومتر شبکه‌های برق در استان وجود دارد که اغلب این شبکه‌ها در مناطق سخت‌گذر و کوهستانی قرار دارد.
وی با بیان اینکه ۲۶ پروژه برق‌رسانی با اعتباری بیش از ۲۲ میلیارد تومان در دهه فجر انقلاب در استان کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری خواهد رسید، خاطرنشان کرد: از این تعداد پروژه، ۲۳ پروژه افتتاح و سه پروژه کلنگ‌زنی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حدود پنج روستا در ایام فجر نیز از نعمت برق پایدار بهره‌مند خواهند شد، یادآور شد: تلاش خواهیم کرد تا پایان سال‌جاری برخی از شاخصه‌های عملکردی شرکت را ارتقا دهیم.
معتمدی زاده گفت: تغییر شبکه‌های سیمی به کابلی در استان طی دو سال آینده به‌طور کامل انجام خواهد شد و برنامه مدونی برای این تغییرات طراحی کرده‌ایم.
  • خبرنگار:ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر