کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/10/21 08:00

مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای کردستان منصوب شد

با حکم معاون آب و آبفای وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و بر اساس فراخوان، "آرش آریا‌نژاد" به‌عنوان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان منصوب شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "قاسم تقی زاده خامسی" در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان که با حضور مدیران صنعت آب و برق استان، اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت آب منطقه‌ای کردستان بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات "کامران خرم" مدیرعامل سابق شرکت به عنوان مدیری با عملکرد خوب، روش و منش نیک در صنعت آب و برق، اظهار کرد: با توجه به مشکلات شخصی، ضمن بررسی موضوع استعفای وی از سمت مدیرعاملی و طی رایزنی‌های متعدد نهایتا با استعفای خرم موافقت و بر اساس فراخوان، آرش آریانژاد به‌عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان معرفی شد.
كامران خرم، سند تخصيص آب را از اقدامات مهم صورت گرفته طي دوسال و نيم گذشته برشمرد و افزود: اين سند تخصيص از مطالبات اصلي استان و بسیار با اهميت بوده كه با همكاري‌هاي مجموعه وزارت نيرو توانستيم اين سند را کسب و بر اساس آن در راستاي توسعه بخش آب استان برنامه‌ريزي كنيم.
وي ادامه داد: اضافه كردن سد سيازاخ به ردیف شبكه این سد در شرايطي كه از سال 94 رديف آن حذف شده بود، يكي ديگر از اقدامات مهم انجام گرفته در اين دوره بود و ماحصل اين اقدام آن است كه در پايان سال جاری، براي آبگيري كامل سد سيازاخ مشكلي نخواهيم داشت.
خرم بهره‌برداري از سد رمشت در نیمه اول بهمن ماه سال جاری را از مباحث پراهميت تلقي کرد و ابراز داشت: به‌رغم مشكلات موجود، با رايزني‌ها و تعامل سازمان مديريت برنامه‌ريزي استان توانستيم اعتبارات لازم براي اين پروژه جذب و عمليات اجرایي آن را به اتمام برسانيم.
وي از آماده سازي و بهره‌برداري سد امير آباد در نيمه اول سال 1400 خبر داد و افزود: سد چراغ ويس نيز از ديگر پروژه‌هايي است كه به دلیل حذف ردیف اعتباری در سال 1394 با مشکل مواجه شده بود و با پيگيري‌هاي مجدانه و همكاري دوستان توانستيم عمليات اجرايي اين سد را به اتمام برسانيم و هم اکنون سد آماده افتتاح است.
خرم در ادامه خاطرنشان كرد: با تلاش‌هاي فراوان و حل مشکل تخصیص آب شبکه چراغ ویس خوشبختانه در لايحه سال 1400 اعتبارات به منظور شروع مجدد عملیات اجرایی شبکه لحاظ شده است که با تکمیل این شبکه و تخصیص 25 میلیون متر مکعب آب میزان 5 هزار هكتار از اراضي پایاب سد به آبی تبدیل خواهد شد.
وی همچنین از اتمام پروژه آبرسانی به سقز از سد چراغ ویس اشاره کرد و گفت: با اتمام کار تصفیه‌خانه شماره 2 سقز و احداث خط لوله آب پاک شرکت آب منطقه‌ای کردستان آمادگی دارد 400 ليتر بر ثانيه آب تصفیه شده را در ورودی سقز تحويل شرکت آب و فاضلاب نماید.
وي با اشاره به بهره‌برداري از فاز اول شبكه گاران و احداث ايستگاه پمپاژ اين سد اضافه كرد: در این فاز شرکت آب منطقه‌ای، آب 1100 هکتار از شبکه گاران را تامین می‌کند.
آرش آريانژاد نیز ضمن قدرداني از زحمات شايسته مديرعامل قبلی شركت آب منطقه‌اي كردستان، اظهار كرد: مهندس خرم در جايگاهي ايستاده‌اند كه با كارنامه درخشان اين پست را تحويل مي‌دهند و اميد است ما نيز با استفاده از تجارب وي و همكاري كاركنان شركت بتوانيم در مسئوليتي كه محول شده همچون گذشته پرچم شركت آب منطقه‌اي كردستان را سرافراز و سربلند نگاه داريم.
  • خبرنگار:کامران سهرابی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر