کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
فرهنگی
1399/10/20 14:36

تفاهم‌نامه همكاري بين وزارت نيرو و ستاد اقامه نماز كشور امضا شد

وزارت نيرو و ستاد اقامه نماز کشور به منظور ترويج و توسعه فرهنگ اقامه نماز، اعتلا و اثربخشي هرچه بيشتر نماز در الگوي سبك زندگي کارکنان این وزارتخانه، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اين تفاهم‌نامه برای ترويج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در صنعت آب و برق كشور و تحقق منويات مقام معظم رهبري در 18 بند به امضاي "رضا اردكانيان" وزير نيرو، "محمد حسین رضایی" نماينده رئيس جمهور در امر نماز و "حجت الاسلام و المسلمين قرائتي" رئيس ستاد اقامه نماز كشور رسيد.
بر این اساس، در برنامه‌هاي مصوب اقامه نماز وزارت نيرو در سال‌جاری راهبردهاي مديريتي _ آموزشي، پژوهشي، فرهنگي و تبليغي وجود دارد كه اين برنامه‌ها در ساير شركت‌هاي صنعت آب و برق قابليت اجرا داشته و در نهايت مورد پيگيري، نظارت و ارزيابي قرار خواهد گرفت .
در این تفاهم‌نامه مواردی همچون بهره‌گيري از ظرفيت دستگاه در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري به اجلاس 27 نماز به‌منظور مشاركت در بهينه سازي مصرف انرژي (آب و برق) در نمازخانه‌هاي مدارس، تجليل و تقدير از فعالان و خادمان اقامه نماز، آموزش و توانمندسازي كاركنان و مخاطبان و مشاركت در امر مسجدسازي در مناطق محروم، مورد تاکید قرار گرفته است.
این گزارش می‌افزاید، توليد و نشر محتواهاي مناسب نمازي و مهدويت، برگزاري شانزدهمین جشنواره قرآن و نماز ويژه فرزندان کارکنان و برگزاری مسابقه خاطره‌نویسی با موضوع نماز و شهدای انقلاب اسلامی، مدافعان حرم و مدافعان سلامت از دیگر موارد اشاره شده در این تفاهم‌نامه است.
  • خبرنگار:امیر رضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر